Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kujtim Prodani - Miremengjes Pa Stres Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

ZGJOHEM I PËRGJUMUR NGA NJË ËNDËRR
VETES TIME I THEM: MIRËMËNGJES!
DHE PAPRITUR KËMBËT PRAPË MË ÇOJNË
TEK NJË KAFENE, ATJE NË KTHESË.

KAMARIERI SEÇ MË SJELL KAFENË.
SHTYPIN E PËRDITSHËM, DOEMOS.
NË GARAZH MAKINA IME FLE.
MË PËLQEN TË JEM NJË KËMBËSOR.

PLOT ME NJERËZ RRUGËT E QYTETIT.
NËPËR UDHËKRYQE MIZËRI.
DHE NËSE DUKET KAQ OK,
DUHET PAK MË SHUMË QYTETARI.

BABI ÇUNIT I BESON TIMONIN,
E MAMI SHISHEN NGA DRITARJA HEDH.
KËTU AS ËNGJËJT NUK NDËRTOJNË FOLE
NA VESHTROJNË NGA QIELLI ATJE TEJ.

E I THEM VETES: MIRËMËNGJES!
ËSHTË ORA IME SHTATË PA PESË
NUK DUA DITËN TA FILLOJ
JO, ME KAQ STRES....

I MBULUAR QYTETI NGA SMOGU
PËRMBI KOKA QIELLI DUKET GRI
KU TË SHKOJË SE DI NJERI I SHKRETË
VEÇ NË ËNDRRA GJEN PAK FANTAZI.

KËTO JANË KUFIJTË E REALITETIT
MUND T’I THYESH NËSE DO PA FRIKË
HOROSKOPI IM SËRISH MË THOTË,
BËNI DASHURI, JO POLITIKË.

I MBULUAR QYTETI NGA SMOGU......
Kujtim Prodani
Publikimi: 25/12/2011
Festivali: Top Fest 8


Kujtim Prodani - Miremengjes Pa Stres
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Miremengjes Pa Stres".
3. Video është e këngës "Miremengjes Pa Stres", por nuk këndohet nga Kujtim Prodani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kujtim Prodani:


Komente 0