Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kujtim Prodani - Mirenjohje Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  12

Dikur fëmijë, mësova nga ti,
se çdo të thotë melodi,
përmbi tastierë dy duart një ditë m’i ule.

Dhe sa çudi, nën gishtat e mi,
atë çast tingëlloi,
me ‘do re mi’, me ‘fa sol la si’ filloi.

Ishin ditë të bukura,
çaste, që jo, nuk harrohen!
Ti kurrë s’më the:
Oh, sa më lodhe!

Shkuan ditë e vite,
mbi pentagram nota hodha,
por ti nga une me shume
kërkoje.

Jo, jo! S’e harroj fjalën tënde.
Ajo më ndjek pas nëpër vite.
Unë vij te ti prapë, si fëmija,
të tregoj frymëzimet e mia.

Pres të dëgjoj fjalën tënde!
E para do të mbetet gjithmonë!
Ti prapë më thua:
Më shumë puno, jeto, krijo!
Gjithmonë kërko!


Kujtim Prodani - Mirenjohje
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mirenjohje".
3. Video është e këngës "Mirenjohje", por nuk këndohet nga Kujtim Prodani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kujtim Prodani:


Komente 0