Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kumrije Mustafa & Besim Krasniqi - Kenge Per Tahir Sinanin Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kenge Per Tahir Sinanin" kënduar nga Kumrije Mustafa & Besim Krasniqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 3 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
3

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Behxhet Korpuzi - Kenge Per Tahir Sinanin

1 Nga janë tokat tona kush don mej harrue beslidhjen e t'parve mejau perkujtue trashegon tropoja nje gjak t'parve trollit vjen tahir sinani pas ardhs I mic sokolit.

2 Frymen ideale qe ma mishëroj malsia bes e dituri qe mi mesoi shqipria do ti kurorzojm ushtrin clirimtare me njesitin arbri ne klecken legjendare.

3 ndalu ne istikame te pashtrikut et brigates endrrat per berishen tja rrenojm katpates nisni n'rrug tpresheves nga molla e liris mir mi msoi tirana kufit e shqiperis

4 nan loke e bab vet me keni msue poua la rrezartin gjak mem trashigue shokë mama amanetin me pague lirin vec Mos meu ndal pushka pa kris ne cameri

5 shkrepat e korabit nje gjam jan tyje lshue nje za I lasht I krujes thrret meu bashkue ty ta falsha jeten Oi radika e malsis mi rrenjos me gjak kta shekuj te historis

6 Jam tahir sinani e kshtu me msoj tirana kjo tok shum ka tretur krajli e sulltana gjersa zoti te thot du me pa shqiptar dot prin ideali per bashkimin kombtar. Gjersa zoti te thot du me pa shqiptar dot prin ideali per bashkimin kombtar.

Halit Gashi - Kenge Per Tahir Sinanin

Nga Tropoja ne Berishe vjen nje kange malesije
dhe nga zemra e Shqipnise nanë
vjen rreze lirie
Nji marsh lufte me shume trima ngjeshur nga Pashtriku
vjen Tahiri nga Tropoja n'dore automatikun 2ref
kam ardh vllazen n'mesin tuj ndigjomni njehere s'mund te dal para ushtareve pa ma dhan nje nder du me pa si m'punon pushka e drejtume n'shka heeeeeeejjj du me pa a mund t'rreshtohem me ju krah per krah

II
Heeeej gjoksin shkemb e syrin bish pushken mbush barot
nalu shkja se t'kam shti n'thumb mka ardh dita sot
jam ma mire qe para pushkes shkja gjamen ta ngova
m'kan pas thane Tahir Sinani, tash Tahir Kosova.
S'mund te rri pa shku nPreshev atje e kam gjakun
ende shokeve amanet nuk jau kam mar hakun ndalu shka se veç per t'zi ty zanin ta ndjeva
heeeeeej m'kan pas thane Tahir Sinani tash Tahir Presheva

III
Heeeejj kam gjak boll per ty liri me prit n'Poroje n'Iliri n'at toke shqiptare ne Kerqove do t'shkoj
n'Diber t'madhe n'bjeshke t'Radikes me pret Kumanova m'kan pas thane Tahir Sinani
tash Tahir Tetova m'kan pas thane Tahir Sinani tash Tahir Tetova
Rruga jone ka nis me shekuj shok ju mos u ndalni
nese doni t'me kujtoni amanetin mbani
une jam veç nje çlirimtar keshtu mdeshti liriaa heeeeeeeeejjjjjjj
m'kan pas thane Tahir Sinani tash Tahir Shqiperija m'kan pas thane Tahir Sinani jam Tahir Shqiperija


Featuring: Besim Krasniqi
Publikimi: 28/11/2018Më Shumë Këngë Nga Kumrije Mustafa:


Komente mbi këtë këngëKumrije Mustafa & Besim Krasniqi - Kenge Per Tahir Sinanin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenge Per Tahir Sinanin".
3. Video është e këngës "Kenge Per Tahir Sinanin", por nuk këndohet nga Kumrije Mustafa & Besim Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.