Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kurt Lika

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  19
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Kurt Lika është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqiperisë së veriut. Kurt Lika, kengetari i cili per here te pare doli ne skenen shqiptare ne vitin 1988, me kengen e tij te pare "Gjalle a Dek Nusen T'ma Bini", se bashku me motren, dhe u nderua nga Ramiz Alia me cmimin e pare ne shkalle republike 'Laureat i Festivalit'. Kurt Lika angazhohet neper dasma e koncerte te shumta, ku nder kenget e tij me te pelqyera vlen te permendet "Lulja e Kurbinit". Sot ai jeton ne Laç te Kurbinit dhe shtrin aktivitetin e tij brenda d...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Zef Nika

Gjovalin Prroni

Fred Delaj

Arben Delaj

Pellumb Vrinca

Marjust Lumci

Gezim Nika

Arif Vladi

Gezim Zefi

Adem Barbullushi

Tags: Kurt Lika


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet