Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kurt Lika

Kurt Lika
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20

Kurt Lika është këngëtar i njohur. Kurt Lika, kengetari i cili per here te pare doli ne skenen shqiptare ne vitin 1988, me kengen e tij te pare "Gjalle a Dek Nusen T'ma Bini", se bashku me motren, dhe u nderua nga Ramiz Alia me cmimin e pare ne shkalle republike 'Laureat i Festivalit'. Kurt Lika angazhohet neper dasma e koncerte te shumta, ku nder kenget e tij me te pelqyera vlen te permendet "Lulja e Kurbinit". Sot ai jeton ne Laç te Kurbinit dhe shtrin aktivitetin e tij brenda dhe jashte vendit.

Më datë 24 Shtator 2013, Kurt Lika publikon videoklipin "Jam Gjin Pjetri I Kurbinit".

Më datë 25 Korrik 2018, Kurt Lika publikon videoklipin "Kënga E Skënderbeut".

Më datë 20 Gusht 2018, Kurt Lika, Tone Gjoka & Mark Gjoka publikojnë videoklipin "Mark Dod Alia".

Më datë 8 Korrik 2019, Kurt Lika publikon videoklipin "Kenga E Veles".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Komente 0