Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk kemi video për këtë këngë.

Kusha - Qellimi Esht Jeta
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Qellimi Esht Jeta".
3. Video është e këngës "Qellimi Esht Jeta", por nuk këndohet nga Kusha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Kusha - Qellimi Esht Jeta Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Komente

Asnjë Koment

05/06/2008

2008-06-05T16:47:59+01:00Nje her lind sot jetojm/ e neser vdesim/
shokt ca i kisha atje po na presin/
per mes lindjes e vdekjes/ osht ni periudh/
dostat ca i kom/ kur skom me i hudh/
histori dhimbshme/ e ksaj jetes/
mos u bon njeri renc/ po bonu i t'vertetes/
mos dallimi t'keqes/ mos dallimi t'mires/
po kalojm nje shekull/shekullin e veshtires/
drita e eresira/dyjat sjan nisoj/
jom i vetmi "kusha"/qe rrug t'mir po te coj/
mere parasyve/ vec ket kohen ton/
per tkalu mir/esht shum teper ron/
me dhimbje e percejelli/nje djalosh narkoman/
vet me veti thom/ aj nuk osht taman/
isht hera e par/ qe provoji flliqesir/
aspak se kuptonte/ se sosht tu bo mir/
refren:
mos shpejto ta rish qellim/qellim osht jeta/
puna jot osht/qe ti te jesh e verteta/
lene at flliqsir/se nuk hic mir/
se ne ket jet t'fshtir/ hic sje i lir/
versi 2
tani me/ osht shum teper von/
per ta lon drogen osht shum ron/
droga esht e leht se sa e merr era/
mos bon tash/ca bone herave tjera/
rrugen e drejt shko/dhe kur mos gabo/
un t'thom per t'mir/ti vec mu m'go/
mos m'keqkupto ngoje dikush qe thot mir/
mos e ngo at qe thot/"haj pije ni bir"/
jetoje jeten/se nuk lind 2 her/
bone jeten sick/ mos e bon fer/


Ky tekst u dërgua nga Besi
Më Shumë Këngë Nga Kushtrim Kelani (Kusha):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë