Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kushooz - Pse Ike (Feat. Nora)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Rept 1 :
Me ty ja kom niss.. e me ty do te vdes
edhe pse me plot dhimbje..Gjithmon do te pres
N'qfse duhet .. jeten e jap per ty
veq te jemi bashk..ti puth ata dy sy

tu mendu per ty ..jeta do mem shku
un Gjithmon moj zemer.. Un ty do te du
me plot lot .. qenka shum veshitr
Te jem me to qe edu.. dhe te kem 1 jet te mir

nuk kaloj shum koh ..kur veten e kuptova
qka kam bo me veten ..un ty te tlendova
nuk po sho kurgjo .. jeta mu bo terr
mety dua te jem .. veq me ty qdo her

Kom gabu.. edi qe tkom lendu
tlutna mfal .. se shum un jom pendu
me plot mudn e forc.. dashnin tu e mbajt
tasht mbetem ty dyt , nvetmi na jem tu kajt

Reff:
Pse ike, pse ike .. pse ti tasht .. vet me le
un per ty jeten pe jetoj ..veq per ty une.. po mendoj


rep 2.

Mu ka merzit jetaa.. tu jetu nvetmi
Tu mendu qdo nat.. per ket dashuri
Po bi ndepresion.. pse pa ty un jetoj
veq mu kon me ty .. gjithqka un jom ka boj

veq per emrin tond.. sa her do te flitet
nuk i harroj puthjet.. si harroj as vitet
venin tond moj zemer.. kerkush sun ta zen
do tjesh ktu pergjithmon .. do ta kesh ket ven

Munona me t`harru.. jeten me vazhdu
dalin plot pengessa..spom lojn me jetu
dua qe te vdes.. pa ty smund te jetoj
sdua qe n`vetmi .. jeten ta vazhdoj

Nalna shum her.. me veten bisedoj
pse nuk je afer meje .. me ty te jetoj
je shum larg... dashnija na mban gjall
na mbet veq 1 ver.. me hek na dy ket mall

Reff:4
Pse ike, pse ike .. pse ti tasht .. vet me le
un per ty jeten pe jetoj ..veq per ty une.. po mendoj


Ky tekst u dërgua nga Irfani


Nuk kemi video për këtë këngë.


Kushooz
Featuring: Nora
Publikimi: 05/01/2009


Kushooz - Pse Ike
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pse Ike".
3. Video është e këngës "Pse Ike", por nuk këndohet nga Kushooz.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0