Më mbaj mend (për 1 muaj)

L-Patriot - Votat E Humbura Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Se meriton ti voten time
Se n'durt e tua osht e ardhmja ime
M'sillen n'kry tash qindra kujtime
Kush pe udh'heq tash vendlindjen time

Se meriton ti voten time
Se n'durt e tua osht e ardhmja ime
M'sillen n'kry tash qindra kujtime
Kush pe udh'heq tash vendlindjen time

Nuk ka lidhje dost feja A je me Kryq a Shami
Sun na ndan as Atifetja E as ni parti
Se boll kem vujt e boll kan lujt
Deri sa skem t'zot e vetit na kan sundu t'hujt
Deri kur kshtu me prit se spo shohim drit
Per ket ven i hupem Trit e jo per karrik
E kta hiq tu mos u merzit i harrun plagt e rana
Deshmort si kujtojn per ta hala po kajn nanat
E ti e ndjen veten .........................
Fajet si ki ti po ata qe kerkojn vota
Ata qe e dojn shum kit pozit pa merit
Per me ardh nkit dit kujt ja ke mshel syt
Po zoti osht i madh , kerkon se denon pa faj
N'diten e gjykimit mos i thuj at'her m'fal
Se tash kerkush spot nal i ke shkel i ke pre
Je fajtor per shum qe u bon hi ner dhe

Se meriton ti voten time
Se n'durt e tua osht e ardhmja ime
M'sillen n'kry tash qindra kujtime
Kush pe udh'heq tash vendlindjen time

Se meriton ti voten time
Se n'durt e tua osht e ardhmja ime
M'sillen n'kry tash qindra kujtime
Kush pe udh'heq tash vendlindjen time

Sa milionat i bere sa zemrat i theve
Sa gjakun e derdhe per votat qe i mledhe
Nuk ki gjak SHQIPTARI ma shum e don poziten
Poplli ta jep voten ti popllit po ja nal driten
Deri kur kshtu o zot me vujt Shqiptaria
Pi rrenav t'qeveris mos mu ngi buk fmia
Luften se harrojm as trimat qe luftun
As ata trima qe mas lufte u likfidun
Per me nxan pozit tash krah per krah me shkit
Luften masi jetima ja lan fmit
Zemra m'qan me lot , qfar gjendje jem ra zot
Kqyri n'parlament hajnat na premtojn kot
Po na vet i kena fajet se kurr nuk mushmi men
Shohim ukin me sy kqyrim per me gjet ferken
Hajt thuj qe e kom gabim sikur dje edhe sot
Voto at qe e meriton jo aj qe ti mush syt me lot
Se dikur o boll mor burr per hater t'deshmorve
E hekin lapidarin na prap ja zgasim doren
Ku t'kom Mitrovic t'fala pot boj
Deri shqipen e fundit per ty do te luftoj

Se meriton ti voten time
Se n'durt e tua osht e ardhmja ime
M'sillen n'kry tash qindra kujtime
Kush pe udh'heq tash vendlindjen time

Se meriton ti voten time
Se n'durt e tua osht e ardhmja ime
M'sillen n'kry tash qindra kujtime
Kush pe udh'heq tash vendlindjen time

Se meriton ti voten time
Se n'durt e tua osht e ardhmja ime
M'sillen n'kry tash qindra kujtime
Kush pe udh'heq tash vendlindjen time

Se meriton ti voten time
Se n'durt e tua osht e ardhmja ime
M'sillen n'kry tash qindra kujtime
Kush pe udh'heq tash vendlindjen time


Ky tekst u dërgua nga  Lukinjo



L-Patriot
Renditja: Top 200
Publikimi: 27/11/2013
Video Produksioni: Red World Production
Prod.: Dj Nardi
Rec: Red World Records
Copyright: Conqueror Records Llc



L-Patriot - Votat E Humbura
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Votat E Humbura".
3. Video është e këngës "Votat E Humbura", por nuk këndohet nga L-Patriot.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga L-Patriot:


Komente 0