Më mbaj mend (për 1 muaj)

La Quinta Estación - Me Muero Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Pido por tus besos
Por tu ingrata sonrisa
Por tus bellas caricias
Eres tu mi alegría.

Pido que no me falles
Que nunca te me vayas
Y que nunca te olvides
Que soy yo quien te ama
Que soy yo quien te espera
Que soy yo quien te llora
Que soy yo quien te anhela
Los minutos y horas.

(2) Me muero por besarte
Dormirme en tu boca
Me muero por decirte
Que el mundo se equivoca

Que se equivoca (2)

Pido por tu ausencia
Que me hace extrañarte
Que me hace soñarte
Cuando mas me haces falta

Pido por la mañana
Que a mi lado despiertes
Enredado en la cama
Ay como me haces falta

Que soy yo quien te espera
Que soy yo quien te llora
Que soy yo quien te anhela
Los minutos y horas.

(2) Me muero por besarte
Dormirme en tu boca
Me muero por decirte
Que el mundo se equivoca

Que se equivoca (2)


Ky tekst u dërgua nga elia

La Quinta Estación - Me Muero
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Muero".
3. Video është e këngës "Me Muero", por nuk këndohet nga La Quinta Estación.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga La Quinta Estacion:


Komente 0