Labinot Tahiri (Labi)

“Gjëja Ma E Mirë Rreth Shtëpisë Sime është Studio Ime Magjike” Dancehall4life Ishte Mbishk

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
[09-02-2016]
Këngëtari Labi mesa duket e ka shikuar mbrëmë filmin e famshëm kosovar "Shok", njëherit edhe filmi i parë shqiptar i nominuar për "Oscars 2016".

E pas perjetimit të këtyre emocioneve, Labi ka shkruar një reagim në Facebook ku ka treguar emocionet që ka përjetuar mbrëmë:

"Që në mengjes, vendosa të shikoj Filmin Shqiptar i nominuar për çmimin Oscar 'SHOK'
Pas nje kohe të angazhuar nga ana ime, sot i'u drejtova televizionit dhe me shumë kujdes e shikova....!
Lotët nuk mu ndalen......! Vendosa mendjen time mbrenda në Film, në ngjarje të realitetit të cilën shumica nga ne e përjetuam!
U'a tregova femijëve të mi, se pse duhet vendi juaj, pse duhet te jetosh në Kosove e trevat tona, pse duhet mos ta harrojmë kurrë se çfarë hjeken shqiptarët nëpër shekuj e dekada.
A'i, i cili nuk e ka perjetua atë kohë, ju lutem mos e humb rastin e shikoe se çfarë kanë përjetua shokët gjatë luftës.....!çfar tmerri, dhe çfarë ndeshkimi pa bigari hak duke na maltretu e vrarë.!
A'i që harron atë kohë ju garantoj që nuk ka ardhmeri në të ardhmen.!
Ne pra, nuk ishim kurr KOSOVARË, POR ISHIM SHQIPTARË, PËR ATË DESHTEN TË NA Ç'FAROSIN Ç'do Shqiptar.
Pra, ne mbesim për ta SHQIPTARSKU GJUBREEE, Jo Kosovarsku gjubre!
Ju aktorë të rinjë, po të ju them hallall, është pak, por po ju them i lutem Krijuesit që të u'a bej Jetën Dritë, se kah po ju shikoja në film, akoma në kokë më mbeti ngjarja sikurse keni mbetur në LUFTË!
Ju lumt..! i'u lumtë artistëve të cilët thuajse i njohim si të pa zavendsueshem ,,,aktorë të merituar.!
Për ju ne duhet të jemi krenarë.
Bravooooo Regjisorit të filmit"
 (B.A/Teksteshqip.Com)

“Gjëja Ma E Mirë Rreth Shtëpisë Sime është Studio Ime Magjike” Dancehall4life Ishte Mbishk


Komente 0