Më mbaj mend (për 1 muaj)

Labi - Këngë Gurbeti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Iku nata e vjen dita,
plot me halle shtatin rrita,
(e u nisa per gurbet,
gjithkush qan han hallin e vet)2x

Ref: 2x
Porsa shoh shqiptar me sy,
tan Kosova osht aty,
mua m'thrrasin gurbetqar,
e kam emrin Kosovar, E kam emrin Kosovar.

Iku nata e vjen dita,
plot me halle shtatin rrita,
(e u nisa per gurbet,
gjithkush qan han hallin e vet)2x

Ref:
Porsa shoh shqiptar me sy,
tan Tetova osht aty,
mua m'thrrasin gurbetqar,
e kam emrin Tetovar, E kam emrin Tetovar.
porsa shoh shqiptar me sy,
tan Presheva osht aty,
mua m'thrrasin Gurbetqar,
e kam emrin Preshevar, e kam emrin preshevar

Ref: 1x
Porsa shoh shqiptar me sy,
tan Kosova osht aty,
mua m'thrrasin gurbetqar,
e kam emrin Kosovar, E kam emrin Kosovar.


Ky tekst u dërgua nga  drilontershani

Labi - Këngë Gurbeti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Këngë Gurbeti".
3. Video është e këngës "Këngë Gurbeti", por nuk këndohet nga Labi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Labinot Tahiri (Labi):


Komente 0