A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Labinot Rexha

Vendlindja: Rahovec  
Jeton dhe vepron në  
Mosha: 34 Vjeç
Ditëlindja: 09 Shkurt 1983
Shenja e Horoskopit: Ujori

Këndon kryesisht: Pop Popullore Moderne

Labinot Rexha është një këngëtar i njohur. Rrjedh nga një familje këngëtarësh të muzikës popullore, të cilët ia zbulojnë talentin Labinotit, i cili atëherë ishte vetëm 5 vjeç. Këngët e tij të para janë : "Të dua" dhe "Azilant".

Në Prizren ka të kryer shkollën e ulët dhe të mesme të muzikës. Ka realizuar një numër të madh këngësh, këngë të cilat janë të përmbëledhura në plot 12 albume cilësore, dhe 13 nga këngët i ka të lançuara me videoklip. Këngët që kanë dhënë një hov të madh në muzikën mbarëshqiptare, të Labinot Rexhës janë : Çou Rexho, Maska (feat Machiato Band), Inati (feat Mihrije Braha), Kolazh këngësh (në bashkëpunim me Ismet Pejën), etj etj.

Noti këtë verë na e ka flladitur me mega hitin "Ekaterina", dhe me albumin e titulluar "Live.

Jeton dhe vepron në Gjenevë të Zvicrës.

» Dërgo Korrigjime »

Punuan Biografinë:  arsimdiber  

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  28

  • Labinot Rexha ka këto rrjete sociale:


Më shumë artikuj nga Labinot Rexha »
teksteshqip.com © 2007 - 2017