Më mbaj mend (për 1 muaj)


Labinot Rexha & Qamil Hondozi - Bija E Nanes

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bija E Nanes".
3. Video është e këngës "Bija E Nanes", por nuk këndohet nga Labinot Rexha & Qamil Hondozi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Labinot Rexha & Qamil Hondozi - Bija E Nanes  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Qamil Hondozi

10/11/2012

2012-11-10T17:18:36+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Bija E Nanes" kënduar nga Labinot Rexha & Qamil Hondozi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Labinot Rexha & Qamil Hondozi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Xheta - Bija E Nanes

E qka ka nana qe po qan me lot
Loti I saj po piklon
Baba be jek marrin syt s'po ia largon
Ah moj bija ime shume do na mungosh
Oh moj bija e nanes na ty shum te dojm
Mashallah per ty te gjith sot po bojm
Moj bija e nanes na ty shum te dojm
Shum t'mira na t'i deshirojm

Na ka kap merzia na ka shpraz sot shpija
S'kish ma ran se me percjell bija
Na ka kap merzia na ka shpraz sot shpija
S'kish ma ran se me percjell bija
Oh moj bija e nanes na ty shum te dojm
Mashallah per ty te gjith sot po bojm
Moj bija e nanes na ty shum te dojm
Shum t'mira na t'i deshirojm

Bonu nuse qysh ia lyp reni
Bonu nuse let ka hije veni
Fjalt e tona mos ia harro
Se je der t'huj nuk je shpi mo
Oh moj bija e nanes na ty shum te dojm
Mashallah per ty te gjith sot po bojm
Moj bija e nanes na ty shum te dojm
Shum t'mira na t'i deshirojm
Oh moj bija e nanes na ty shum te dojm
Mashallah per ty te gjith sot po bojm
Moj bija e nanes na ty shum te dojm
Shum t'mira na t'i deshirojm

Leta - Bija E Nanes

N'mes te nates drite e hanes
Ndihet vaji i nje nanes
Per çike te vet nana vajton
Sot nji jave nuse po shkon x2

Bije e nanes mori bije
M'i qerove keta dy sy
Fshije lotin nane buzeqesh
Hajt se vij me te pa ma shpeshe x2

Baba veten po e mban
Para çikes nuk po qan
Se shkrum zemra ju ka ba
Veshtire mundet me bo balle x2

Bije e babes mori bije
E ke shti baben n'merzi
Ah lumi baba ban gajret
Kur t'merzitna vij apet x2

N'daç merzitu n'daç mbaj dert
Çika shkon te burri i vet
Ne kete pune nuk ka deshire
Ju dhashte Zoti kysmet te mire x2

...

Linda Shabani - Bija E Nanes

o moj bija e nanens
lum nana per tye
si ket rren e ren o po na vin ne shpije
tash shpejt u rrite
je be per tmartue
te ka ardhun koha
nuse per me shkue

Ref: bija nanes bi
kshtu e kem zakone
djalin me martu
e qiken me dhone
shpi me lon moj bi
tjeter shpi me shkue
kshtu i madhi zot
qysh e paska shkrue

kur do tbohesh nuse
shtini mend ne krye
per me que zonin
nuses si ka hije
goj jepi vjeres
se kecen sta donen
sje nona ime
ti duesh me i thone

Ref: bija nanes bi
kshtu e kem zakone
djalin me martu
e qiken me dhone
shpi me lon moj bi
tjeter shpi me shkue
kshtu i madhi zot
qysh e paska shkrue(2x)
Më Shumë Këngë Nga Labinot Rexha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet