Më mbaj mend (për 1 muaj)


Labinot Rexha - Dridhet Zemra

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dridhet Zemra".
3. Video është e këngës "Dridhet Zemra", por nuk këndohet nga Labinot Rexha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Labinot Rexha - Dridhet Zemra  (Feat. Vjollca Hamiti)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

Featuring

Vjollca Hamiti

16/03/2015

2015-03-16T19:04:52+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dridhet Zemra" kënduar nga Labinot Rexha.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Labinot Rexha i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Adnan Kryeziu - Dridhet Zemra

Është mir te degjoj zerin tend
shpresoj se po ia kalon mir
dhe nese ndonjeher e ke pyetur veten
jam ketu e vetme kete nat
Jam e humbur ne kete moment
dhe koha vazhdon te kalojë
dhe nese do mund te kisha vetem nje deshir
do te te kisha ty pran meje.

Oh me mungon
Oh kam nevoj per ty

Dhe te dua me shum se sa te doja me parë
dhe sot nuk do ta shoh fytyren tende
asgje s'ka ndryshuar
askush s'do ta marr vendin tend
behet me e veshtir çdo dit
Thuaj qe me do me shum se sa me doje me parë
dhe me vjen keq qe eshte keshtu
por un po vij ne shtepi
do te vij ne shtepi
dhe nese ti ma kerkon un do te qendroj
un do te qendroj.

Epo u mundova te jetoj pa ty
lotet bien nga syt e mi
jam e vetme dhe ndihem boshe
dhe brenda jam e grisur ne copa
I shikoj lart yjet
duke shpresuar qe edhe ti po ben te njejten gjë
Dhe ne njefar menyre ndihem me afer
dhe mund te te degjoj te thuash

Oh me mungon
Oh kam nevoj per ty

Dhe te dua me shum se sa te doja me parë
dhe sot nuk do ta shoh fytyren tende
asgje s'ka ndryshuar
askush s'do ta marr vendin tend
behet me e veshtir çdo dit
Thuaj qe me do me shum se sa me doje me parë
dhe me vjen keq qe eshte keshtu
por un po vij ne shtepi
do te vij ne shtepi
dhe nese ti ma kerkon un do te qendroj
un do te qendroj.

Nuk dua kurr te te humbas
dhe nese do te duhej do te te zgjidhja ty
Pra gjithmon qendro
te lutem gjithmon qendro
Je i vetmi qe dua
sepse zemra ime do ndalojë pa ty.

Dhe te dua me shum se sa te doja me parë
dhe sot nuk do ta shoh fytyren tende
asgje s'ka ndryshuar
askush s'do ta marr vendin tend
behet me e veshtir çdo dit
Thuaj qe me do me shum se sa me doje me parë
dhe me vjen keq qe eshte keshtu
por un po vij ne shtepi
do te vij ne shtepi
dhe nese ti ma kerkon un do te qendroj
un do te qendroj
un do te qendroj.

Remzije Osmani - Dridhet Zemra

Sharmi yt po me del ah mor djal sa i embel je ,
Nuk te njo por tkisha lute te jesh me mua veq nje minut ,
Sharmi yt po me del ah mor djal sa i embel je ,
Nuk te njo por tkisha lute te jesh me mua veq nje minut ,

Refrein :

Dridhet dridhet zemra pa pushu
qin per qin ne ty jam dashuru
qka po don me mu as vet se di
knaqem more djal kur te sho me sy

Dridhet dridhet zemra pa pushu
qin per qin ne ty jam dashuru
qka po don me mu as vet se di
knaqem more djal kur te sho me sy

Sju besoj as syve tmi
a ka val kshtu bukuri
ftura jote po shendriet pa behane je o shpirt,

Sju besoj as syve tmi
a ka val kshtu bukuri
ftura jote po shendriet pa behane je o shpirt,

Refrein :

Dridhet dridhet zemra pa pushu
qin per qin ne ty jam dashuru
qka po don me mu as vet se di
knaqem more djal kur te sho me sy

Dridhet dridhet zemra pa pushu
qin per qin ne ty jam dashuru
qka po don me mu as vet se di
knaqem more djal kur te sho me sy

Dridhet dridhet zemra pa pushu
qin per qin ne ty jam dashuru
qka po don me mu as vet se di
knaqem more djal kur te sho me sy

Dridhet dridhet zemra pa pushu
qin per qin ne ty jam dashuru
qka po don me mu as vet se di
knaqem more djal kur te sho me sy

Lori - Dridhet Zemra

Sharmi yt
me gzonè ne bel
ah mor djalè
sa i embel je
jo nuk te njoh por
te kisha lutè
te jesh me mu
veq nje minuté
sharmi yt
me gzonè ne bel
ah mor djalè
sa i embel je
jo nuk te njoh por
te kisha lutè
te jesh me mu
veq nje minuté

dridhet dridhet zemra pa pushu
100 % ne ty jam dashuru
qka po ndodh me mu as vet se di
knaqem more djal kur te shoh me sy
dridhet dridhet zemra pa pushu
100 % ne ty jam dashuru
qka po ndodh me mu as vet se di
knaqem more djal kur te shoh me sy

sju besoj
as syve te mi
a ka vallè kshtu bukuri
ftyra jote po shendritè
pa behane je oh shpirt

dridhet dridhet zemra pa pushu
100 % ne ty jam dashuru
qka po ndodh me mu as vet se di
knaqem more djal kur te shoh me sy
dridhet dridhet zemra pa pushu
100 % ne ty jam dashuru
qka po ndodh me mu as vet se di
knaqem more djal kur te shoh me sy
Më Shumë Këngë Nga Labinot Rexha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet