A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Labinot Rexha - Dashni


Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  3

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/11/2017

2017-11-01T13:00:01

Music & Lyrics:

B2NIt's a long time that we try finding the lyrics to "Dashni" sung by Labinot Rexha.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Labinot Rexha attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Azy - Dashni

Edhe sot njejt sikur dje
Jom mir ama jo si dikur, at her
Po m'dridhet trupi edhe vocali
Nuk po kam forc ama s'um ha ****
E kom ni shok nonstop me to e rolli
po m'thot ajo femer bro, per ty nuk boni
E un i shkreti skom qka i foli
Se nime ajo iku e ma nuk em foli
Heh..!
Qfar ngjarje interesante
Deri dje m'thojke t'kom frymarje
E ku met ajo, qe nime e'm dojke?
E ku met ajo, Qe m'ledhatojke?
A jom mir a keq, hiq mos e'm vet
Ti e din sa e kom dasht eku met? Ha?
Sdi qa ndodhi pse nuk jemi bashk apet
Po bona nervoz, Pse nuk e di as vet.

Refrain - Chipmunks:

Moj dashni, Moj dashni
Kur mos ti pafsha syt
Sot jom i lumtur Edhe pa ty
Moj dashni, Moj dashni
Kur mos ti pafsha syt
Sot jom tu pi, Ama jo per ty.

Verse - Azy :

Hej bro ti rri i qet pa galje
Ajo ka mu kthy e ti boni ki tjera plane
Ti bonu kishe spo ta nin per to
Ajo vet dikur pishmon ka mi ra.
Se dikur edhe ti i intereson
Ka me t'dasht dikur si ti qysh e don
Ka mi ra n'men se qka ka hup
Ka me ta kuptu vleren kur ti ki mu zhduk
Heh..!
Kur ski dashni per ato, ajo ka mu kthy
Ka me ta dasht zemren qato qe e ka thy
Po ti bonu i fort e mos u derzo
Fjales t'sajna mos ju nenshtro
Ska dashni prej saj, ajo eka thy besen
Ti i le krejt per to, ajo ta prishi jeten
Bro ti nuk je i vetem eki perkrahjen tem
Deri t'perbalohemi me vdekjen.

Refrain - Chipmunks:

Moj dashni, Moj dashni
Kur mos ti pafsha syt
Sot jom i lumtur Edhe pa ty
Moj dashni, Moj dashni
Kur mos ti pafsha syt
Sot jom tu pi, Ama jo per ty

Sinan Vllasaliu - Dashni

çdo dit jet e diskutimit
loti e hidhrimi
Më mungon fjala ku je
A dalim? A shihemi?
E them të vërtetën
të dua më shumë se vetën
Besoje të vërtetën
të dua ma shumë se veten

REF.:
Dashnija jem, lutja jem
Me u bashku zemra po dhem
Dashnija jem mbaje mend
Je tu u bo smundja jem

çdo dit po më humb durimi
shpresa e rikthimit
Më mungon fjala ku je
A dalim? A shihemi?
E them të vërtetën
të dua më shumë se vetën
Besoje të vërtetën
të dua ma shumë se veten

REF.:
Dashnija jem, lutja jem
Me u bashku zemra po dhem
Dashnija jem mbaje mend
Je tu u bo smundja jem

Xhenty - Dashni

VERSE 1:

TY TDU ME SHUM SE PAREN
NGADO QE SHKON TNDJEK SI I MARR YEH
PER MU JE E VETMJA VAJZ QE
NJEKOHESISHT TRUNIN EDHE ZEMREN MA KE MARR

A SE BESON QE PER MU JE E SHTRENJT
MJAFTON ME DAL JASHT EDHE PYT KREJT
ATO E DIN SE E KUJT TI JE
SA SHUM TDU DO E SHKRUJ DHE NE QIELL

HAJDE KAPMA DOREN SHKOJM N’MREKULLIT E BOTES
ATO QE KE ONDERR UN TI JAP N’PLLOM T’DORES
KREJT C’KA IMAGJINON DO TA MUNDSOJ UN SOT
KURR NUK DO PENDOHESH PER ZGJEDHJEN QE KE BO GOC

HAJDE KAPMA DOREN DHE PERJETOJM ONDRRAT
ZERI JOT I EMBEL MA BON MISHIN KOKRRA
DUA TE PERQAFOJ SOT E PERGJITHMON
KURR MOS TA HARROSH SE SJE VETEM NE KET BOT

CHORUS :

DASHNIA NRRADH TPAR E PER TJERAT SMA NI
SNA INTERESOJN KTO SNA INTERESOJN KTO
ME KOH E KAN HUMB SENSIN E FJALES DASHNI
PO UN HALA TDU TY GOC UN HALA TDU TY GOC

VERSE 2:

JEPMA 1 BUZQESHJE TI MJEP FORC SI KREATINA
DOREN MA SHTRENGON MBUSHEM FORT NGA KENAQSIA
DOT SI IMAGJINON NDJENJAT E MIA
HAPE ZEMREN TIME EDHE HAPI SYT MIR

EMRI JOT SESHT I SHKRUJT POR ESHT VULOS MIR
QE KURR N’JET MOS T’KET TJETER DASHNI
TI TJESH E VETMJA PER SYT E MI
TJERA KALOJN PLOT POR UN SYT I MBAJ TE TI

A E DIN SE SI I MARR TDU
ZEMER DU ME ARDH E DIKU DU ME TCU
DHE PSE DASHNIS TI NUK JA THU
SE JAM I PARI PER TY TI E FUNIT PER MU

NAMA NAMA DOREN TU TREGOJM SI FUNKSIONOJM NA
INAT PO KAN SHUM KUR E DIN QE SHKOJM NA
SHOFIM NJONI TJETRIN NUK SHOFIM SE CA THOT BOTA
SECILI KA JETEN E VET NA KEMI TONEN

AUTRO :

DERI N’FUND T’JETES KAM ME T’DASHT SHUM
S’MENDOJ PER TJETER TI KE LON VUL
TI THYVE TABUT QE I KISHA N’TRU
I PARI PER TY TI E FUNDIT PER MU
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018