Më mbaj mend (për 1 muaj)


Labinot Rexha - Vuaj Per Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vuaj Per Ty".
3. Video është e këngës "Vuaj Per Ty", por nuk këndohet nga Labinot Rexha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Labinot Rexha - Vuaj Per Ty Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Muzika & Teksti:

B2N

Komente

Asnjë Koment

15/05/2018

2018-05-15T19:21:02+00:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Vuaj Per Ty" kënduar nga Labinot Rexha.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 7 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
7

DËRGO TEKSTIN

Muzika: B2N
Teksti: B2N

Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Master G - Vuaj Per Ty

Repturi i 1:Master-G
1.nje dit isha tu hec ruges isha veq ne nkujtime
2.u ula ne nje vend hyra thell ne mendime
3.skisha kujt tja shprehi kto mallengjime
4.e vnova gishtin ne mendje athu pse vuan kjo zemra ime
5.ti e di se me mungon e me le net pa gjum
6.veq dua ta kujtojsh se te kam dashur shume
7.thikat i pranoj e plumbat i duroj
8.po tet heq dot nga zemra at nuk e mendoj
9.tjetra me puth buzen e me perqafon
10.une i mbylli syt se mendja te ti me shkon
11.pse qenka nda me hile keshtu kjo bot
12.ne moshen me te bukur me jetu me lot

reff x2:Mc Ibra
Ndoshta une dot vdesndoshta dot jetoj
qe ty tet haroj kur at nuk e mendoj
deri ne frymen e fundit deri kur te vdes
ti per mue je engjulli i jetes tem

Repturi i 2:Master-G
1.amki kshyr mir ne sy a tu kum dok veq tjeter
2.une tkum dasht me gjith zemer e ki haru dashnin e vjeter
3.une stkom haru te kum mabjt gjith ne zemer
4.jo vetem per jeten time po veq per ni emer
5.per emrin tond te bukur veq me 4 shkronja
6.po veq se stkom afer ti tash sme duhet as bota
7.nuk me duhen njerzit qe gjithmon ma kan dasht te keqen
8.ne dit e sodit kerkush nuk pe dojke drejten
9.kejt kshyrshin me na nda e me na pa sa ma keq
10.para syve shoqni a je mir e mas shpine shiten dreq
11.pse ma bone qet sen pse ma shkatrove jeten
12.a ti per mua je kan gjithmon sikur nje engjull

reff x2:Mc Ibra
Ndoshta une dot vdesndoshta dot jetoj
qe ty tet haroj kur at nuk e mendoj
deri ne frymen e fundit deri kur te vdes
ti per mue je engjulli i jetes tem

Ylker Baliu - Vuaj Per Ty

Nuk tu desht ty shum
per tme harruar
sonte une rri vetem
tjetrin mban ne duar

Me kaploj dhimbja
kur me ike mua
m'pershendet pa me me then "Te dua"

Me trego t'lutem ti
sonte pran teje kush rrin
ne buzet e tua,buzet kush i shkrin.

REF:
Sonte gjithçka ndryshoj
dashuria jon mbaroj
vuaj per ty,vuaj per ty,
tradhetin qe m`bere ti
zemres time i vure hi
vuaj per ty vuaj per ty.

Nuk tu desht ty shum
per tme harruar
sonte une rri vetem
tjetrin mban ne duar

Me kaploj dhimbja
kur me ike mua
m'pershendet pa me me then "Te dua"

Me trego t'lutem ti
sonte pran teje kush rrin
ne buzet e tua,buzet kush i shkrin.

REF: (2x)
Sonte gjithçka ndryshoj
dashuria jon mbaroj
vuaj per ty,vuaj per ty,
tradhetin qe m`bere ti
zemres time i vure hi
vuaj per ty vuaj per ty.

Shum te du,vetem ty,
kthehu ti,shum te du,shum te dua!
SHUME TE DUA!
Më Shumë Këngë Nga Labinot Rexha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë