A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Lady Antebellum - Ready To Love Again


Seems I was walking in the wrong direction
I barely recognized my own reflection no
Scared of love but scared of life alone
Seems I've been playin' on the safe side baby
Building walls around my heart to save me oh
But it's time for me to let it go.

Yeah I'm ready to feel now
No longer am I 'fraid of the fall down
It must be time to move on now
Without the fear of how it might end
I guess I'm ready to love again.

Just when you think that love will never find you
You run away but still it's right behind you oh
It's just something that we can't control

Yeah I'm ready to feel now
No longer am I 'fraid of the fall down
It must be time to move on now
Without the fear of how it might end
I guess I'm ready to love again.

So come and find me
I'll be waiting up for you
I'll be holding out for you tonight

Yeah I'm ready to feel now
No longer am I 'fraid of the fall down
It must be time to move on now
Without the fear of how it might end
I guess I'm ready ready to love again.Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019