Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lady Cherry
  • Vendlindja:
  • Mitrovicë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Gjermani 
  • Mosha:
  • 30 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 27 Janar 1991
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♒ Ujori
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  30

Lady Cherry është këngëtare e njohur. Mergita Halili ( Lady Cherry ) ka emigruar në Gjermani kur ishte 2 vjeçe dhe ku jeton edhe sot në qytetin e Köln. Mergita ka filluar qysh 4 vjet me kërcy` në stilin Hip-Hop/Crump/Oriental dhe Stilin e ashtuquajtur të Shqiptarve..mandej ka hyrë ne shkollë fillore dhe ka filluar prap në një grup Dance me ma shum qika me mbajt Battles dhe koncerte tjera..Ka ardh koha e shkollës së Mesme,dhe ju mbledhen shum probleme me xhelozi e shum te tjera,ndaj Talentit të saj.Prap ka vazhduar me Dance dhe ka marr pjesë në shum grupe të tjera dhe ka dhënë Choreographie dhe ka fituar shumë surpriza të mira.Në Shkurt ka marr pjesë në Festën e Karnevalit qe mbahet në Gjermani,dhe ka dal`në German-Express.Kjo ka qenë fundi I pjesës të jetes saj me dance(vallzim). Mergita ka vazhdu prap me dance nëpër shtëpin e saj dhe jashtë Rrugës(On the Streets). Dikur ne vitin 2004 ka marr Interess në të kënduar, edhe ka marr pjes`5 muaj ne Chor me James Brown qe është prej New York-ut. Në vitin 2005 ka vazhduar prap me nje Tjeter këngtar që quhet Boysie White dhe ai poashtu prej New-Yorkut,por prap veq 5 muaj.Kanë kaluar 3 vjet dhe Ka njoftuar grupin e saj qe thirret sot BSIN(Black Soldierz Innocent) dhe aty ja nisen ju për t'ju plotësuar dëshirat ndaj muzikës prap.Në këtë mënyrë filluan Interessat nga ARTISTAVE ne Kosov`.

Stili Mergites në Music esht më shumë SOUL/RNB/HIPHOP dhe RAP.

Këngën më të parë që e ka bërë dhe ka marr shum Interessa jashtë Gjermanis dhe në Gjermani quhet |LADYSNIGHT|.

Filluan kontaktet prap me Gold AG ,F-Kay , Brave-L , DJ Blund, 039 Records , WestClanRecords,e shum të tjera.Në vitin 2009 presim shum e shum bashkëpunime dhe surpriza nga Lady Cherry.
Bashk`punimet e saj që priten të bëhen në këtë VERË 2009 janë duke nga GOLD AG e me shumë të tjerë,që po ja lëmë kohës.Ajo ka edhe bashkpunime me artistë të tjerë nga America dhe anë e mbanë.Si shembull kemi bashkpunimet e rrjedhura me :Big Sloan (Bone Thugs N'Harmony);Skrilla Skregg (California);E.Rock (...etj)!

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë KomentKomente mbi këtë artist