Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lana Del Rey

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  30
 • Emri i Vërtetë:
 • Elizabeth Woolridge Grant
 • Vendlindja:
 • New York 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Sh.B.A. 
 • Mosha:
 • 34 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Lana Del Rey është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Elizabeth Woolridge Grant, e njohur më mirë me emrin e artit si Lana Del Rey, është një tekstshkruese amerikane. U rrit në pjesën veriore të Nju Jork, Del Rey u zhvendos në Nju Jork në moshën tetëmbëdhjetë vjeç, ku ajo ndoqi kolegj dhe filloi shkrimet në muzikë dhe paraqitjet në klube. Në korrik 2011, ajo lëshoj këngën "Video Games" në internet, i shoqëruar me një video të bërë vetë. Kënga më vonë u lëshua si audio në tetor, duke udhëhequr alb...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Vanessa Hudgens

Kelly Clarkson

Katy Perry

Hilary Duff

Lady Gaga

Taylor Swift

Tal

Adele

Loreen

Hadise

Tags: Lana Del Rey


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet