A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Dhe Në Frymëmarrjen E Fundit

- femijëve të mi -

Edhe në frymëmarrjen time të fundit,
Mbetem e qëndroj me sytë nga qielli.
Edhe kur më shkundet pemë e trupit,
Dua të shikoj për Ju,kur të lindë dielli.

Ju, filizabrishtët e gjelbër të trupit tim,
U dua përjetësisht në rritje e fluturim!

- poezi nga Lana Dembo


Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019