A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Kujtimet

Shumë kujtime mbajnë sytë,
Shumë kujtime mban dhe buza.
Kujtime kur zërin ma mbyt,
Me krahët e tu si tërkuzë.

Vite kam, jam lidhur e tëra
Në shpirt thellë e në zemër.
Trupin tim burim e bëra,
Dhe të lava si nëpër ëndërr.

E di, puthja jonë skuqte frutat,
Pastaj i vjelnim nëpër stinë.
Vjeshta e vera i mbushte butet,
E nëpër dimra neve i pimë...

Më pas të deheshim me lumturinë!

- poezi nga Lana Dembo


Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019