A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Trëndafili

Trëndafilin që kërkon dhe ta ka ënda,
Djalosh, ka aromë,por ka dhe gjëmba.

Pa u çjerrë dhe pa u lodhur në kërkim,
Nuk mërr dot as aromë, dhe as lulëzim.

Ty aroma e ëmbël dhe ngjyra të pëlqen,
Por shkojnë bashkë me gjembin refren!

Kurrë nuk fiton në luftën dashuri pa sosur,
Pa patur buzët e etura, e këmbët gjakosur...

Se kështu,dhe vetëm kështu në lindje agimi,
Vjen kënga e shpirtit dhe e lumturisë gëzimi!

- poezi nga Lana Dembo


Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019