A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Mëngjeset E Mia

Kur buza jote me puth e unë hap sytë,
Mëngjesi del i bukur e me shumë dritë.
Gëzimin e rrezeve lumturie duke pritë,
Dhe shpirtin tim si baçevan duke vaditë…

Kësaj vaditje freskuse, që gjelbëron fletën,
Unë do ti këndoj me shpirt të gjithë jetën!

- poezi nga Lana Dembo


Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019