Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mëngjeset E Mia

Kur buza jote me puth e unë hap sytë,
Mëngjesi del i bukur e me shumë dritë.
Gëzimin e rrezeve lumturie duke pritë,
Dhe shpirtin tim si baçevan duke vaditë…

Kësaj vaditje freskuse, që gjelbëron fletën,
Unë do ti këndoj me shpirt të gjithë jetën!

- poezi nga Lana Dembo


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet