Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nuk Di Përse

Nuk di pse zemra më rreh si një zog,
Sa here që e shoh në rrugë kur rend.
Rrahja e saj mua diçka don e më thot,
Prandaj hidhet e kërkund nuk zë vend…

Nuk di,por dhe hënën e bëj si një motër,
Futemi në valle dhe unë ngjitem laaaa-rt.
Shpirti më kthehet në flutur dhe në lodër,
Dashuria më bën muzikë,mbushur me art…

Se ajo,shpirtin e tij me mua bashkë mbart!

- poezi nga Lana Dembo


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet