A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Nuk Di Përse

Nuk di pse zemra më rreh si një zog,
Sa here që e shoh në rrugë kur rend.
Rrahja e saj mua diçka don e më thot,
Prandaj hidhet e kërkund nuk zë vend…

Nuk di,por dhe hënën e bëj si një motër,
Futemi në valle dhe unë ngjitem laaaa-rt.
Shpirti më kthehet në flutur dhe në lodër,
Dashuria më bën muzikë,mbushur me art…

Se ajo,shpirtin e tij me mua bashkë mbart!

- poezi nga Lana Dembo


Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019