Më mbaj mend (për 1 muaj)

Çelsi I Dashurisë

Çelsin që hapa zemrën e te lashë të hyje,
E treta në detin e pa fund dhe të thellë.
Atë që kërkova e gjeta në të bukurat yje,
Përjetesisht në zemrën time për ta mbjellë...

Çelsi më nuk më duhet,e flak,derën e mbyll,
Dashuria jote ma bën atë verë, lule dhe pyll!

- poezi nga Lana Dembo


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet