A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Çelsi I Dashurisë

Çelsin që hapa zemrën e te lashë të hyje,
E treta në detin e pa fund dhe të thellë.
Atë që kërkova e gjeta në të bukurat yje,
Përjetesisht në zemrën time për ta mbjellë...

Çelsi më nuk më duhet,e flak,derën e mbyll,
Dashuria jote ma bën atë verë, lule dhe pyll!

- poezi nga Lana Dembo


Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019