Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Trimërie

Trimresha

Drita agon ne mengjes Ylfetja zgjoher me gezim niset per ne shkoll per te fituar njohori dhe dituri me gjith shokt e vet ngrihet ne këmb kur e she se popullit te vet i mohoen te drejtat nga serbet medhenjet pran flamurit te betuar nje nga nje te rreshtuar kjo Ylfetja ne ren te par e rroki plumbi mu ne ball ra e vdekur Ylfetje jon moter ashtu si ka hije nje shqiptare jeten e quajm lulen e rinis per nenen ton kosovare

- poezi nga Landa


- Poezia u dërgua nga Landa -

Nuk ka akoma asnjë votëKomente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet