A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Trimërie

Trimresha

Drita agon ne mengjes Ylfetja zgjoher me gezim niset per ne shkoll per te fituar njohori dhe dituri me gjith shokt e vet ngrihet ne këmb kur e she se popullit te vet i mohoen te drejtat nga serbet medhenjet pran flamurit te betuar nje nga nje te rreshtuar kjo Ylfetja ne ren te par e rroki plumbi mu ne ball ra e vdekur Ylfetje jon moter ashtu si ka hije nje shqiptare jeten e quajm lulen e rinis per nenen ton kosovare

- poezi nga Landa


- Poezia u dërgua nga Landa -

Nuk ka akoma asnjë votëKjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019