Më mbaj mend (për 1 muaj)


Landi, Eri & Murati - Kristina

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kristina".
3. Video është e këngës "Kristina", por nuk këndohet nga Landi, Eri & Murati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Landi, Eri & Murati - Kristina  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Muzika:

Festim Gici

Teksti:

Eri Qerimi

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Eri Qerimi

Më Shumë Nga

Murat Nazifi

30/12/2017

2017-12-30T19:31:59+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kristina" kënduar nga Landi, Eri & Murati.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Landi, Eri & Murati i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Muso Dreshaj - Kristina

Nje vajz me fanel te kuq pas nje dasmes ne Sukuruq
Si pranvera krejt e bukur, lule e celun pa e kputun.
Mi dha buzat e veta priniher kryhet e treta.
Shpeshher duart e mia besa i andrrote tan malsia.
Ashtu dhe nje 100 net nuk dita se qka po m pret menova se asgja nuk mun ne me na nda.
Por si thojn gjithmon dashnia u derdhen shpresat e mija,
Dy lot i ran ngadal kur ja nisi me mu po m’ndal.
Mtha na duhet me u nda nuk guxoj un ma me t‘pa.
Per keq mos em kujto, te dua mos harro.
Ti musliman un katolike me shekuj fatin na e kan dit,
Brita (bertita) ato jan marrina vetem ty dua Kristina.
Me dridhej ne perqafim nuk kisha asnji mendim, e pash se m iku fati me u martu kur isha gati.
Dhe kje(ishte) ashtu si tha ma na nuk jem pa dhe shum nuk ka kaluar me tjetrin ajo asht fejuar.
Ne dit kur asht martuar atje ne dasem me thirren me knua.
Po un zemra e saj une skam knu une kam kjajt.
E Kristina si e dha Zoti ma te bukur nuk leu Hoti une zi ajo ne bardh ka shkruar mos me ardh. E krushqit armiqt e mi e quan nusen ne shpi tu e kendua kur shkuan jeta mua ma shkurtuan.
Ajo katolike un musliman pse tash tjetrit ja kam dhan?
Mshela syt dhe si askujt ju luta Zotit bonem gur.
E dul shum e bukur lulja qe dikur e kan kputur e si deshta edhe nji her me e perqafu e me i marr er.
Sme mbet tjeter veq me pi, pisha vet une me shoqni.
E dyta vjet ka shkuar une nuk e kam harruar.
Ni leter prej largsis nji kujtim ma ka nis nuk esht e lumtur shkruan dhe me dvet (pyet) a jam martuar?
Me bluan shum kujtime tveshura me pikdhime e ndjeva si me thrret nje ze qe deshta vet. Dhe nji got kamarier ne vend te zeqit ment mi merr ti vras te gjitha kujtimet ti boj kto hidherime.
Un musliman ajo katolike u martu ajo n‘Amerik as Zoti s‘menoj per ne na ndau pa pas perse.

Muharrem Ahmeti - Kristina

vaker to
vaker ne
ja verensa me ternace
sosim ma to
na pucel
ja verensa kaj venshe(2x)

reff:(2x)
ni kristina na pucela
ja verensa kaj veshe
mirollafi oj kerela
o mandi mange gilavela
o mandi mange gilavela

vemala vakele
ne ki kali kas mangel
teakali oj si le
ja verensa kaj venshe(2x)

reff:(2x)

ni kristina na pucela
ja verensa kaj veshe
mirollafi oj kerela
o mandi mange gilavela
o mandi mange gilavela

jauuleleleleele
Më Shumë Këngë Nga Landi Roko:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet