Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lani (Street Thugs)
  • Vendlindja:
  • Kelcyre 
  • Mosha:
  • 26 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
Këndon kryesisht: hip-hop

Lani (Street Thugs) është këngëtar. Ai eshte pjestar i nje prej Grupeve te Mirenjohur ne Shqiperi me emrin Street Thugs ose sic perkthehet ne shqip Banditet e Rruges. Lani ka filluar te merret me muzike qe ne moshe te re perafersisht 14 vjec. Fillimi i kesaj rruge ka qen Duke Shkruajtur Tekste dhe me von ne Dhjetor te 2011 ka rregjistruar kengen e tij te pare bashkpunim me nje pjastar tjeter te grupit Lil G, ne nje studio profesionale,e cila eshte pasuar nga shume kenge dhe bashkpunime te tjera. Aktualish Numeron me dhjetra kenge kryesisht Hip Hop. Lani vjen nga zona jugore nga Qyteti i Kelcyres per te cilen ka dedikuar dhe kengen me titull "Cunat e Kelcyres" ne bashkepunim me KL YPSILON. Pavaresisht nga mosha e re, ai tregon shum plane dhe projekte per te ardhmen.

Në Maj 2013, Lani merr pjesë në Top Fest 10 me këngën "Mendoj Per Ty".

Në Maj 2014, Lani merr pjesë në Top Fest 11 me këngën "Mos Harro", në bashkëpunim me Nikola Tralo.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë KomentKomente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet