Më mbaj mend (për 1 muaj)


Lannex - S'jemi Si Dikur

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "S'jemi Si Dikur".
3. Video është e këngës "S'jemi Si Dikur", por nuk këndohet nga Lannex.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Lannex - S'jemi Si Dikur  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.3 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

18/09/2016

2016-09-18T16:55:06+00:00[Ref. x2:]
Nuk jemi si me par
ne s'jemi si me par
filluam duke qesh
mbaruam duke qar
duke qar...

Po pi cigare rri ne dritare
e te kujtoj ty
me gjith kto halle dashni te madhe
te dhuroj ty
Ti nuk pom sheh nese nuk don mem pa
ma thuaj n'sy
nuk je si dje ti je tum kall n'mrena
si kjo raki
Me ka marr malli per zonin ton
ma e mira melodi
s'muj met than qe nuk tdu mo
se hala kam dashuri
Foli pi zorit s'foli prej qefit
foli prej mllefit qe e kam mrena
me ka lodh jeta n'rrugt e qytetit
vet po ena
Koha shum ftoft mu pom nxen dashnia
acari i ksaj nate mi ngrin lotet e mia
ne duar me pate ti e me humbe si hija
paske shkel mbi mu e un ket nuk e dija
Po s'ka dert kam duru duroj deri ne fun
e ne fund du me pa a te deshti kush si un
jo si un ti nuk gjen fare duhet met ardh marre
se un ta kam dhan qat qe nuk blehet me pare

[Ref. x2:]
Nuk jemi si me par
ne s'jemi si me par
filluam duke qesh
mbaruam duke qar
duke qar...

M'ke braktis bash kur pata nevoj per ty
e ke bitis at qe e kem nis per kurr mos mu kry
e kem qendis mir dashurin amo e shkyve pergjyst
zemra jeme met tek ti je e lidht ne qdo qeliz
Ki mem lyp ti sikur mu kan dijamant
sot me paske ndrru dje me the je i veqant
ama rrenat e frenat e dashnis zemer u kputen
une me ty dhamtem ni bes amo me majt u tutem
Sa t'pa kuptimta netet qe po shkojn
pa ty e s'kthehen
sa te veshtira vjetet qe kalojn
e shpirtat na defrehen
Un t'kam dasht si asni tjeter
po kallxojn kta rreshta n'leter
ktheje koken mbrapa
t'kallxon edhe koha vjeter
Ka mbaru filmi,i ka hup kuptimi
dikur t'dashurum,tash kryt posht kur shihemi
pse folshe ashtu ti,ku pat met premtimi
sa dashni e madhe thojshe ah hiq sun po ngimi

[Ref. x2:]
Nuk jemi si me par
ne s'jemi si me par
filluam duke qesh
mbaruam duke qar
duke qar...


Ky tekst u dërgua nga Editaa
Më Shumë Këngë Nga Lannex:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet