Më mbaj mend (për 1 muaj)

Laorjan Ejlli

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Laorjan Ejlli është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Laorjan Ejlli vjen nga qyteti i njohur i arsimit dhe kulturës, qyteti i Shkodrës. Ka përfunduar studimet e larta në Universitetin e Arteve, Tiranë në degën e kantos por zotëron mirë dhe instrumentin e gitarës. Aktualisht punon si këngëtar profesionist në estradën profesioniste të Shkodrës, pranë teatrit Migjeni. Leorjani është pjesëmarrës i shumë eventeve kulturore, artistike, kombëtare dhe lokale si “Kënga Magjike”, festivali i këngës “Lule Borë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Laorjan Ejlli

Komente 0