Lara Fabian

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9
 • Emri i Vërtetë:
 • Lara Sophie Katy Crokaert
 • Vendlindja:
 • Etterbeek 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kanada 
 • Mosha:
 • 49 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Lara Fabian është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Lara Sophie Katy Crokaert, e njohur më mirë si Lara Fabian, është një këngëtare kanadeze-belge. Ajo ka shitur mbi 20 milionë rekorde në mbarë botën dhe është një nga artistët më të shitur belg të të gjitha kohërave. Ajo ka lindur në Etterbeek, Bruksel, tek një baba belg dhe një nënë siciliane. Që nga viti 1996 ajo ka edhe shtetësinë kanadeze së bashku me belgen. Që nga viti 2015 ajo ka jetuar në provincën Walloon Brabant në Belgjikë, pak larg ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Dido

Jennifer Lopez

Thalia

Julieta Venegas

Paulina Rubio

Laura Pausini

Celine Dion

Kelly Clarkson

Madonna

Hadise


Tags: Lara Fabian

Krijo Një Kartolinë