Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Natyrën


Dremit Liqeri

Mi zall te pyllit vjeshtarak
Dremit liqeri pa kufi,
Ay ndaj fundesh u perflak
Posi me zjarr e me flori.

posi me flake u ndes e kroj,
E vetetiti plot magji,
E ylli i dites perendoj
Ne qetesi dhe dashuri

Tashi po shuhet nene mal
Qytet'i ngrysur ne zi.
Po ndizen yjte dal-nga-dal
Plot bukuri! plot fshehtesi!

Ne kete cast perendimor,
Ndaj po me dehen syte e mi,
Kuptoj si shpirtin vjershetor
M'a frymezon nja mall i ri.

- Poezi nga Lasgush PoradeciZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  468

Kartolina (2)

10
4

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Komente mbi këtë krijim


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet