Më mbaj mend (për 1 muaj)

Latif Koci

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  2
  • Vendlindja:
  • Kavaje 
  • Mosha:
  • 69 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Latif Koci është një këngëtar i njohur. Lindi ne qytetin e Kavajes ku dhe filloi karrieren artistike si kengetar amator. Me vone kalon me Ansamblin e rrethit te Durrsit si kengetar profesionist dhe si valltar. Ne vitin 1973, merr pjese per here te pare ne Festivalin Kombetar Folklorik ne Gjirokaster. Rikthehet serisht ne kete festival ne vitin 1978 me grupin çam te Rrogozhines, me kengen e "Çelo Mezanit", duke marre çmimin e pare si grup dhe si kengetar solist. Nderohet me çmimin e ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥Dasma


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Qerim Sula

Mirush Kabashi

Esat Bicurri

Cima (Rasim Thaqi)

Xhevat Kelmendi

Zeqe Kuqi

Nexhmi Mehmeti (Nexhi)

Haxhi Maqellara

Shaip Bytyqi

Enver Petrovci

Tags: Latif Koci


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet