Më mbaj mend (për 1 muaj)

Laura Esquivel

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12
 • Emri i Vërtetë:
 • Laura Natalia Esquivel
 • Vendlindja:
 • Buenos Aires 
 • Mosha:
 • 26 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Demi ♉
BIOGRAFIA: Laura Esquivel është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Laura Natalia Esquivel, known professionally as Laura Esquivel, is an Argentine actress and singer, who gained international popularity for her debut acting role as Patricia "Patito" Castro in the popular Argentine children's telenovela, Patito Feo. From the age of 7, Laura took singing, acting, piano and dance lessons in her native Argentina. She was first introduced to the general public on reality-musical format Codigo F.A.M.A. Argentina which...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Demi Lovato

Miley Cyrus

Ariana Grande

Selena Gomez

Kelly Clarkson

Ciara

Lara Fabian

Pink

Hadise

Celine Dion

Tags: Laura Esquivel, Patito Feo


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet