Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Laura Krliu - Nese  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

04/04/2014

2014-04-04T14:00:01+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Nese" kënduar nga Laura Krliu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Alida - Nese

Nese ti mendon te kthehesh dhe njeher,
Mos mendo se do te dua si ateher,
Nese do me thuash jo nuk mund pa ty,
Do te lutem qe te ikesh, ikesh ti.

Nese nje dite ti do te vish tek un,
Me nuk do me gjesh, larg sa me larg
Larg zhurmes se njerzve qe me rrethojn,
Jo nuk du per ty me te degjoj
Jo nuk du ty te shoh.

Nese ti mendon te kthehesh dhe njeher,
Mos mendo se do te dua si ateher,
Nese do me thuash jon nuk mund pa ty,
Do te lutem qe te ikesh, ikesh ti.

Larg sa me larg,
Larg zhurmes se njerzve qe me rrethojn,
Jo nuk du per ty te te degjoj,
Jo nuk du ty te shoh.

Nese ti mendon te kthehesh dhe njeher,
Mos mendo se do te dua si ateher.

2Ton - Nese

E di qa thom edhe qa ko me thon
2Ton o pesh e muzikes jo pesh sa jom i ron
Do po dojn me dit muziken kur ko me lon
Nese don mem pa ta kallzoj vendin ku mun em GJON

Familja mka perkrah edhe mperkrah sikur n'fillim
Sa per rrespekt mujna me pas edhe komunikim
Nuk e kom menen asi qe me kerkon srrin
Nese je i mir me mu smun me pas keqkuptiim

Kush em respekton une prap kom em respektu
Nese t'pelqen muzika jem munesh me e ngu
Nuk e kom menen kerkujna me ju impunu
QIKY QE JOM VEQ .... ZOTTIT muj me ju falenderu

Sjom ka du prej tejeh mem perkrah
Ko me ardh koha qe vet ki mem pa
Ata jon ka bohen kishe po ta dojn t'miren
Ma shum me ty ... se me veti jom ka mirren

Sjom ka du prej tejeh mem perkrah
Ko me ardh koha qe vet ki mem pa
Ata jon ka bohen kishe po ta dojn t'miren
Ma shum me ty ... se me veti jom ka mirren

Jeten e boj normal qysh kreit e bojn
Se kom menen e madhe qato sem kritikojn
Nese kan diqka mem than atehere le t'urdhojn
Jeten n'kang e kan bo filem amo knej enderrojn

Para se me fol menoj 2a3 her...
ZOTI ma fali shpirtin perveq ti kush sun ma merr
Nese jeten sdi me jetu ki me pas tmerr
Nese do me bo ndryshim bone meniher

Nuk o ka ta don mo nkit biznis
Ta kom thon edhe niher po ta perseris
S'shkon mo nuk ta don mo ski qa bon mo
Nuk o ka ta don mo nkit biznis
Ta kom thon edhe niher po ta perseris
S'shkon mo nuk ta don mo ski qa bon mo

Sjom ka du prej tejeh mem perkrah
Ko me ardh koha qe vet ki mem pa
Ata jon ka bohen kishe po ta dojn t'miren
Ma shum me ty ... se me veti jom ka mirren

Sjom ka du prej tejeh mem perkrah
Ko me ardh koha qe vet ki mem pa
Ata jon ka bohen kishe po ta dojn t'miren
Ma shum me ty ... se me veti jom ka mirren

1ky - Nese

Nese ajo ik, per mos mu kthy mo e ni dit i harron kejt ato qa kem bo. E di u met pik, pritoj me mar frym, kur e di qe ndjenjat e saj u thyn.
Nese ajo m'len fajtor e m'thot qe sja ka vle, besom qe n'at moment shum ma mir me kon ner dhe, shum ma mir isha ndje.
Nese ndihet keq, e n'telefon kan sa her qe i thom t'du ajo qaq ma shum m'shan.
Nese ndihet vet, ather pse sum thirr edhe pse e di qe e ka vshtir, edhe nese ni dit prap don mu kthy pjesen e madhe t'zemres ktu e rujta per ty, nuk refuzohen ata sy.

Ref.
Edhe nese kurr nuk vjen ajo dit
qe sikur nalt mbi qiell ka mu n`dje
I gatshem prej dites qe kom lind
me vujt per femren qe ja kish vlejt.
Edhe nese kurr at dit skam me prit, edhe nese e kthen kryt kur tem she.
Jom i gatshem prej dites qe kom lind me vujt per femren qe ja kish vlejt.

A thu m'harron? Shpresoj qe jo, edhe nese po, t'pakten mi vyjt shum koh. A thu me kon i pit, ndjenjat i kisha qit, e une sdu ma shum veqse me ma dit. Gjithqka qe i dhash, su pendova kurr, derisa zemra e saj e but u shendrru n'gur, e un u dasht mu bo burr.

Nese vjen paprit, e un jom me tjeterkon, se smunesh gjith me prit edhe nese e don. Vetes i bertas e hupa per pak, nje arsye ma shum me besu n'fat.
Nese o n'dhom vet, a thu a po m'nin qe kurgjo mi kit tok nuk m'bon ,me harru dashnin, e krejt bota le ta din.

Ref.
Edhe nese kurr nuk vjen ajo dit
qe sikur nalt mbi qiell ka mu n`dje
I gatshem prej dites qe kom lind
me vujt per femren qe ja kish vlejt.
Edhe nese kurr at dit skam me prit, edhe nese e kthen kryt kur tem she.
Jom i gatshem prej dites qe kom lind me vujt per femren qe ja kish vlejt.

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Laura Krliu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet