Më mbaj mend (për 1 muaj)

Laureta Pjetri - Nana Me Ban Nuse Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Ditë për ditë nana më zgjon
A ke fjetë mirë mori bijë
Me fjalë t’amla më bekon
U bafsh nuse për shtëpi
Zani yt sa më gëzon
Kur këndon e vallzon ti
dhe bilbili të ndigjon
kur e merr at melodi.

Andërr je për djemt e ri
Lumi ai që të ka fat
Kush e ka një cucë si ti?
i thotë hanës ndalu pak
kur të vesh nuse moj bij
një pikë loti më djeg flak
një pikë loti më ka hije
se të kam bijë për merak.

Mbaje mend një fjalë moj bijë
Më tha baba kur jam nisë
Këto këngë e melodi
Janë shërbet i vajzërisë
Kanga asht ushqim i shpirtit
Mos harro m'soja dhe fmisë
se e kena trashëgim
në gjithë odat e Malsisë.

Sa herë kulla ka gzime
E na i ban zemrat krenare
Na djeg malli për vendlindje
Për një këngë e për një valle
Sot po shkon nuse moj bijë
Mos harro se je shqiptare…
mbesa e Lurës është hyjni
është Shqiponja dykrenare
Laureta Pjetri
Publikimi: 18/09/2020
Muzika: Mendi Buci
Teksti: Fran Laska
Orkestrimi: Alfred Qemalja


Laureta Pjetri - Nana Me Ban Nuse
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nana Me Ban Nuse".
3. Video është e këngës "Nana Me Ban Nuse", por nuk këndohet nga Laureta Pjetri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Laureta Pjetri:


Komente 0