Më mbaj mend (për 1 muaj)

Laver Bariu - Do Marr Ciften Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Do marr çiften, do dal për gjah
Kënduar nga grupi i Laver Bariut

Do marr çiften, more do dal për gjah,
Jaman shoko, more jaman, jaman.
Do marr çiften, more do dal për gjah,
Jaman shoko, jaman, jaman

O çiftenë, more me gjithë zagar,
Jaman shoko, more jaman, jaman.
O çiftenë, more me gjithë zagar,
Jaman shoko, jaman, jaman.

O ç'u ngjita, more sipër në mal,
Jaman shoko, more jaman, jaman.
E pashë tri, more të bukura,
Jaman shoko, jaman, jaman.

E cila të, more pëlqen më qafsh,
Jaman shoko, more jaman, jaman.
O ajo mes, more këputura,
Jaman shoko, jaman, jaman.
Laver Bariu
Publikimi: 01/12/1995


Laver Bariu - Do Marr Ciften
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Do Marr Ciften".
3. Video është e këngës "Do Marr Ciften", por nuk këndohet nga Laver Bariu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Laver Bariu:


Komente 0