Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk kemi video për këtë këngë.

Laver Bariu - Vajzë E Valëve
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vajzë E Valëve".
3. Video është e këngës "Vajzë E Valëve", por nuk këndohet nga Laver Bariu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Laver Bariu - Vajzë E Valëve Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Kaba Nga Përmeti"

Komente

Asnjë Koment

11/09/2015

2015-09-11T15:19:38+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Vajzë E Valëve" kënduar nga Laver Bariu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 5 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
5

DËRGO TEKSTIN

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Grupi I Himarës. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Vajzë e valëve
Zëmra s'ja mban.
Mbi një gur anës detit
Qan e zeza, qan e mjera, qan e zeza qan.

Pret atë që pret
Dhe një dhëmbje ndjen.
Gjithë bota ven e vijnë
Por ai nuk vjen e mjera, por ai nuk vjen.

Pranvera arrin
Një mëngjes të qetë
Shkojn e vijnë dallandyshet
Vajza ju thërret e mjera, vajza ju thërret.

Ju te bukur zogj
Te ju kam një shpresë.
Ju që cani det e male
Dua t'u pyes e mjera, dua t'u pyes.

Mos e patë ju?
Rron apo nuk rron?
Ndonjë fjal a ndonjë leter
Vallë a na kujton e mjera
Vallë a na kujton.

Një jetime jam
Pa nënë e pa babë.
Një që kisha një që doja
Iku dhe më la e mjera
Iku dhe më la.

Vajzë e valëve
Thosh i mjeri djalë:
Merre këtë letrë e qamë
Tjetër botë më pret e mjera
Tjetër botë më pretMë Shumë Këngë Nga Laver Bariu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë