Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lazy - Jasht Mikrofonit (Feat. Mali-G, G-UP & R.D.T)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

M.I. beat thanx for this shit man
Yeah we ridin' oh
Yeah Lazy Mali-G R.D.T. G-Up

Lazy:
S'di ka t'ia nis se gjith po folin pis
U hapen ca llafe se mu m'kan bo diss
Un nuk ta kthej shoku as mos e prit
E kom nji gjo se un boj vetem hit
Flas per lagje flas per ralitet
Cdo gjo se e them un e kom te vertet
Sa kurva kam terrbu kur jane grric me ne
Nji gjo po ta them mos m'shti me bo be
Kom nji shoqni Grand Records family
Prap po ja them per kerkon s'po ma ni
Whats up G-Up whats up Mali-G
Respekt per ata se per ne kan dashni
E nxierr gishtin e mesit per krejt inaci
Boll mo mos e hapni gojen se po folni shit
Une mreti jam vet dhe shtetin e kom n'xhep
E boj si e boj un boj vetem rrep

Refren R.D.T.:
Bythqimat vetem folin e folin
Nuk na ha kari se ju qim simbolin
Problemi vetem thoni si e doni
Po deshe folim dhe jasht mikrofonit (2X)

G-Up:
Sa ngjova beatin u futa shkeputa vargjet e mia
S'merrem me kurva youtubi pasi kush lu me ne humbin
Kom Mali-G edhe Lazy kom R.D.T. edhe Desin
Kom Lastin doggsin bile kom edhe Stresin
Per t'gjith kta kurvat qe folin c'ne qe jam mbledh me kta cuna
Shkerdhat t'qifsha mikrofonin rrugve e din si o puna
Un di shum gjona edhe prap s'du me fol vet
Pasi kom seder n'jet para se t'kem seder n'rrep
Keshtu qe mu hiqni nga rruga kurva vin peshat e rona
Para se rrepi t'bohej mod thoshin G-Up whats up
Nonstop me kapucin n'kok treshen nez pres
Edhe pse s'shes kom pesh shpejtsia si tren ekspres
O bo shum vite qe luj kshtu qe mos thuj qe po gjuj kunja
Pyti kta cunat qe m'njofin shkerdhat e din qe s'luj bllofin
Edhe nese m'shofin n'rrug t'folin si t'dun aha
Une qarkulloj tek pull full cun

Refren R.D.T.:
Bythqimat vetem folin e folin
Nuk na ha kari se ju qim simbolin
Problemin vetem thoni si e doni
Po deshet folim dhe jasht mikrofonit (2X)

Mali-G:
Kur boj rrep un jo se du me pas ngatresa
I fus dy fjal shtesa shum te tjer majn qendresa
S'kom gjo me ty mos kem me asnjeri
Une jetoj per sedren time un jetoj per kte shoqni
Mali-G si gjithmon kto rreperat i fut ne kllapa
Kapuca kur vje nata rra ta ta ta ta
Kujdes kur ngatroni nuk eshte fjale mikrofoni
Neper klipe jua kam thon shum shpejt do ta pesoni
Nxirrni lajmerime kur shikoni kercenime
Lajmeroni policin se po ndodhin disa krime
Grand Thugz e shof kohet e fundit ju shqetson
A e bon ate qe bon a e knon ate qe knojm
Click click bom kur me acaron
Me detyro te futem ne mikrofon a me kupton
Me acaron menyra se si flet per mu
Po du me te tyregu qe un di me te shkatru bitch

Refren R.D.T.:
Bythqimat vetem folin e folin
Nuk na ha kari se ju qim simbolin
Problemi vetem thoni si e doni
Po deshe folim dhe jasht mikrofonit (2X)


Ky tekst u dërgua nga MCJon   lencigzupLazy
Featuring: G-UP, Mali G Grand Thugz & R.D.T.
Publikimi: 16/09/2010


Lazy - Jasht Mikrofonit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jasht Mikrofonit".
3. Video është e këngës "Jasht Mikrofonit", por nuk këndohet nga Lazy.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Lazy:


Komente 0