Ledina Çelo

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2138
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Gjermani 
  • Mosha:
  • 42 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Ledina Çelo është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe e lehtë. Ledina Çelo është një këngëtare dhe modele shqiptare. Ajo mbaroi liceun artistik "Jordan Misja" për kanto dhe më pas shkollën e lartë. Ka marrë pjesë në disa konkurse dhe sfilata mode, në Shqipëri dhe jashtë shtetit. Ledina ka realizuar disa videoklipe ka qënë edhe prezantuese e festivaleve. Sot ajo është e martuar në Gjermani me ish-kampionin e kickbox-it Naim Kabashi. Në Dhjetor 1991, Ledina Çelo, Pirro Duka & Anila Qafoku marrin pjesë në Fe...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Finaliste në

Eurovision

Halla e

Majk Celos

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtareMiss Bukuria


Këngët:

» Dërgo Një Këngë »

Te Ndjej Te Huaj
Fal
Jetoni Jetën
Me Ndez
Vagabond Nga Dashuria
Dangerous
Can You Touch Me Baby


Përkthime (3)


Artistë Të Ngjashëm:

Anjeza Branka

Aurela Gaçe

Rozana Radi

Bleona Qereti

Elsa Lila

Silva Gunbardhi

Artiola Toska

Soni Malaj

Anita Take

Liliana Kondakçi


Tags: Ledina Çelo, Eurovision, Ledina Qelo, Ledina Celo

Krijo Një Kartolinë