Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ledina Çelo - San Valentino Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  194

San Valentino ne te mirepresim
Te takojme ne mes te shkurtit
Te presim, po s'te percjellim
Te jetojme cdo dite te vitit

Ti ne dhurata je kampion
Je rekordmen i puthjeve
sa dhe dielli behet xheloz
per zjarrin e zemrave

Nuk harrohen netet e tua..
ne lokalet plot muzike
Si asnjehere vallezon endrra
sipas ritmeve magjike

Sa heret zbardh agimi
ashtu krejt si pa kuptuar
ne ekstaze zhytet shpirti
ne trupat e perqafuar

San Valentino
dit' e dashurise
Ndonese vjen ne dite dimri
je me e bukura dite pranvere

San Valentino, ty
pa dashuri te gjeti
Por mos u deshpero
trishtimi ti largo

Do vije dashuria
drejt teje po udheton
ajo nuk vonon
Ja kur te trokase!


Ky tekst u dërgua nga  Marin88Ledina Çelo
Publikimi: 23/04/1996
Festivali: Këngët E Stinës 1996
Muzika: Luan Zhegu
Teksti: Alqi Boshnjaku
Orkestrimi: Miron Kotani


Ledina Çelo - San Valentino
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "San Valentino".
3. Video është e këngës "San Valentino", por nuk këndohet nga Ledina Çelo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ledina Çelo:


Komente 0