Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ledina Çelo & Kastriot Tusha - Liri Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  186

Me fjalën e praruar,
me shpirtin e mohuar
jetuam vite shumë,
i dashur ti dhe une
si hije brenda vetes
i morëm udhët e jetës
dhe thirrëm unë dhe ti,
ku je ku je liri?
agimit s'i vjen mbrëmja,
mallit i humb zemra
kur nuk ka liri
për mua dhe për ty
i verbër është floriri,
liria është si syri
kur shohim vite shumë
e dashur ti dhe unë
pse jeta na gënjeu,
kush vallë për ne e ktheu
lirinë e endërruar,
në mollë të ndaluar
në gjethen e dafinës,
me prush të vetëtimës
me grushte ne trokasim
njeriut i thërrasim
Si rri jeton o njeri
ngrije ballin gjer në yje
jeto si një zog në qiell
se jetove pa liri
dashuri mos ngre kufij
midis gjakut edhe lotit
me të gjitha gjuhët e botës,
zëri yt kërkon liri
zëri i jetës... iri
ëngjëlli zemrës... liri
puthja e nënës... liri,
liri, liri...


Ky tekst u dërgua nga Jorida ZheguKastriot Tusha & Ledina Çelo
Publikimi: 23/12/1999
Muzika: Luan Zhegu
Teksti: Gjokë Beci
Orkestrimi: Miron Kotani


Ledina Çelo & Kastriot Tusha - Liri
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Liri".
3. Video është e këngës "Liri", por nuk këndohet nga Ledina Çelo & Kastriot Tusha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ledina Çelo:


Komente 0