Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ledina Çelo - Të Dua Se Je Ti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  204

Ti nuk më jep, ti nuk më jep
Dhe di se çfarë të marrësh
Ti nuk më merr, ti nuk më merr
Dhe di se çfarë të falësh
Prekmë ti!
Merrmë ti!

Ti nuk më deh, ti nuk më deh
Dhe prapë me ty unë dehem
Ti nuk më njeh, ti nuk më njeh
Sa herë nga ti gënjehem
Prekmë ti!
Merrmë ti!

Unë jam si deti, kur pranë meje fle
E ti më do si toka që është tharë
Une jam si kripa që mbi ty u tret
Mbi trupin tënd unë jam si një diamant

[Refreni]

Jo nuk i besoj
S'i besoj unë, ëndrrat që tregon
Jo nuk i bekoj
S'i bekoj unë, puthjet që jep ti
Jo nuk i mendoj
S'i mendoj unë, fjalët që premton
Dhe prapë të dua
Të dua, të dua se je ti!

Jo nuk i besoj
S'i besoj unë, ëndrrat që tregon
Jo nuk i bekoj
S'i bekoj unë, puthjet që jep ti
Jo nuk i mendoj
S'i mendoj unë, fjalët që premton
Dhe prapë të dua
Të dua, të dua se je ti!

Ti më mungon, ti më mungon
Dhe prapë tek ti unë kthehem
Ti nuk beson, ti nuk beson
E prapë tek ti do të kthehem
Prekmë ti!
Merrmë ti!

Ti nuk më le, ti nuk më le
Dhe di ku të më fshehësh
Ti nuk më gjen, ti nuk më gjen
Dhe di ku të më presësh
Prekmë ti!
Merrmë ti!

Une jam si deti, kur pranë meje fle
E ti me do si toka që është tharë
Unë jam si kripa që mbi ty u tret
Mbi trupin tënd unë jam si një diamant

[Refreni]

Jo nuk i besoj
S'i besoj unë, ëndrrat që tregon
Jo nuk i bekoj
S'i bekoj unë, puthjet që jep ti
Jo nuk i mendoj
S'i mendoj unë, fjalët që premton
Dhe prapë të dua
Të dua, të dua se je ti!

Jo nuk i besoj
S'i besoj unë, ëndrrat që tregon
Jo nuk i bekoj
S'i bekoj unë, puthjet që jep ti
Jo nuk i mendoj
S'i mendoj unë, fjalët që premton
Dhe prapë të dua
Të dua, të dua se je ti!

Jo nuk i besoj
S'i besoj unë, ëndrrat që tregon
Jo nuk i bekoj
S'i bekoj unë, puthjet që jep ti
Jo nuk i mendoj
S'i mendoj unë, fjalët që premton
Dhe prapë të dua
Të dua, të dua se je ti!


Ky tekst u dërgua nga  Marin88Ledina Çelo
Publikimi: 21/11/2003
Festivali: Kënga Magjike 2003
Teksti: Pandi Laço
Orkestrimi: Adrian Hila


Ledina Çelo - Të Dua Se Je Ti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Të Dua Se Je Ti".
3. Video është e këngës "Të Dua Se Je Ti", por nuk këndohet nga Ledina Çelo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ledina Çelo:


Komente 0