Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ledri Vula - Ni Got Per Ty Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  596

Jeta ondër, s'po muj mu çu pi gjumit
dita e parë (ah) njejt si dita e fundit
(ah)so njejt si dita e fundit
tu ja nuk fletat trëndafilit veç vet pran lumit ni got pe pi, pom rihet pa shoqni
moment kur t'vyn veç dikush afër bash çato se ki vazhdoj me lot rri tu hek mërzi, n'kët melodi
e di që veç ti lagesh prej syve tmi kur bjen shi edi, edi sa m'ki dasht
kërkoj falje që s'jom kon afër teje kur u dasht
faji jem kadale po m'djeg leht mu si kasht
njerķzt i kan 5 ndjenja e ti je numër 6
me dasht shihëm prap
veç zgate dorën posht dhe ngrehum mu tenalt
koha mu ka nal e s'po m'hec asni sahat
e ves veten çdo nat, e nesërmja a vjen me fat.

Refreni:
Sot pe pi ni got për ty
Masi ty e kohën, s'muj me kthy.
Sot pe pi ni got për ty
Nananana, u kry.

E din kush je, s'po përmeni emna
nuk po foli une, nuk po fol as zemra
nuk po fol dashnija, po rakia që kom mrena
e vërteta dhem, po ksaj here po len shenja
Un jom komplet i joti, po ti sje komplet e jemja
mos vet ka po shkoj se n'rrug t'humbun po endna
tu e mush vetën me rrena
so me rëndsi te ty qysh dokesh
po qysh nihesh mrena
un e di qysh nihesh mrena, jom i vetmi
t'mirat mermi, t'kqijat jepmi
pulsin n'zemër prekmi
kujtimet ndjenjat hekmi, e di që s'je tu m'ni
kom nis me fol me veten n'vetmi
t'kisha mujt me zgat ditën edhe pak
herën e fundit që u pa me jetu prap
mu çu pi gjumit gotën mos me pi vet
si tjetër njeri me tjetër femën ne tjetër planet.

Refreni:
Sot pe pi ni got për ty
Masi ty e kohën, s'muj me kthy
Sot pe pi ni got për ty,
Nananana u kry.


Ky tekst u dërgua nga MedforpLedri Vula
Renditja: Top 200
Publikimi: 15/11/2014
Muzika: Ledri Vula
Teksti: Ledri Vula
Orkestrimi: PanchoCity
Video Produksioni: Filmnation
Produksioni: REDBOX Entertainment
Mix&master: Redbox Entertainment
Directed: Valon Aziri & Ledri Vula
Edited: Valon Aziri & Agron VulaLedri Vula - Ni Got Per Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ni Got Per Ty".
3. Video është e këngës "Ni Got Per Ty", por nuk këndohet nga Ledri Vula.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kartolina (8)

1
2
3
1
16
24
18
13

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Ledri Vula:


Komente 50