Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ledri Vula - I Vogel

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "I Vogel".
3. Video është e këngës "I Vogel", por nuk këndohet nga Ledri Vula.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ledri Vula - I Vogel  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  215

Teksti:

Ledri Vula

Video Produksioni:

Pinkmoon Creative

Komente

Asnjë Koment

16/02/2018

2018-02-16T17:59:55+00:00[Verse 1]
Jam kon i vogël
I pshtet me 30 shkije para murit
Unë zemrën guri
Si me kon dita flamurit
I vogël, f**k it
Para mahalle tu stuntirat me kerrin e plakit
101, f**k it
Dorën nalt, f**k it
Me djelmosha kë mosha
Ku shkojsha pi koshave n'kosha e qoshave n'qosha
I ngucsha gocat
Zogjve ju çojsha drosha
Shpenzojsha veç pare tan n'rrug që i bojsha
Jetojsha për sot e mendojsha për nesër
Sa u çojsha vecç dojsha me bo proud ato që i dojsha
Sfidojsha probleme që vishin
E lajmet i lshojsha por sen nuk kuptojsha
I vogël
Para gjumit gjithë i kam numru yjet
Si me dit që një dit kom me kon unë njoni pe tyne
Deri sa nji dit u desh veni me lshu
T'mdhajt me arm n'dor i lam tu luftu
Pa e dit na i her a kena me u kthy ktu

[Chorus]
Rritesh me ngjarje e jo me ditlindje
Sun mson pi shkollës, mson pi gabimeve
Qato m'ki çdo dit mu tu lon kujtime
Çdo dit m'ki tu lon kujtime
Rritesh me ngjarje e jo me ditlindje
Sun mson pi shkollës, mson pi gabimeve
Qato m'ki çdo dit mu tu lon kujtime
Qato m'ki çdo dit mu tu lon kujtime

[Verse 2]
Kur u bo terri
S'u kon sigurt, s'u dasht me dal
Teshat e reja
Kur iki t'blej, t'vjetrat u dasht mi fal
Rrugt s'jon kon qikaq t'mira
Po tjetrin na se kena lon n'balt
Pasha ropt, jena dasht me zemër jo si sot me fjal
Je i vogël, ëndrrat e mdhaja
Jom tut prej policis e jo pi hajnav
Dy gishta nalt ye, dy gishta nalt
Kena dasht peace edhe nëse burg majna
Me ça jom rrit ye e maj mend
S'jon kon 100 parti po nji president
Kena nejt pa gjum kena nejt pa pun
Kena pas ma pak jena dasht ma shum
S'jena kon shtet
Edhe plakun e kom pas jasht tu na çu lekë
S'e kom pa 8 vjet
Edhe dostat e fminisë që kan ik n'gurbet
Shkollat jon kon mshel kena msu n'shpija
Jo nuk u kon leht
KOSOVE URIME DITËLINDJEN,10 VJET !

[Chorus]
Rritesh me ngjarje e jo me ditlindje
Sa mson pi shkollës, mson pi gabimeve
Qato m'ki çdo dit mu tu lon kujtime
Çdo dit m'ki tu lon kujtime
Rritesh me ngjarje e jo me ditlindje
Sa mson pi shkollës, mson pi gabimeve
Qato m'ki çdo dit mu tu lon kujtime
Me ça jom rrit un e mbaj mend
Si i vogël e mbaj mend
E ça ka ndodh un e mbaj mend
Ye ye e mbaj mend
Un e mbaj mend
Ye ye un e mbaj mend


Ky tekst u dërgua nga  vasilpilani23vp   HipHop1Kartolina (7)

7
0
32
0
0
0
0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Ledri Vula:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet