Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Lee Dewyze

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1
 • Emri i Vërtetë:
 • Leon James Dewyze, Jr.
 • Vendlindja:
 • Mount Prospect, Illinois 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Sh.B.A. 
 • Mosha:
 • 33 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Lee Dewyze është një këngëtar i huaj i njohur. Leon James "Lee" DeWyze, Jr. is an American singer-songwriter from Mount Prospect, Illinois, and the winner of the ninth season of American Idol. Prior to Idol, DeWyze had a solo career and formed the Lee DeWyze Band. He had also released two independent albums called So I'm Told in 2007 and Slumberland in 2010, both on WuLi Records. His first post-Idol album Live It Up was released on November 16, 2010, through 19 Recordings and RCA Records. WuL...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Mabel Matiz

Tom Dice

Colonel Reyel

Alfonso Herrera

Çağatay Ulusoy

Pantelis Pantelidis

Muhabbet

Koray Avci

Baptiste Giabiconi

Labrinth

Tags: Lee Dewyze


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet