Më mbaj mend (për 1 muaj)


Lek Plepi - Kanuni I Lek Plepit

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kanuni I Lek Plepit".
3. Video është e këngës "Kanuni I Lek Plepit", por nuk këndohet nga Lek Plepi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Lek Plepi - Kanuni I Lek Plepit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

23/06/2018

2018-06-23T17:20:41+00:00(1)
 Ligje te reja
Ne kanunin tem
Cdo fjal e jemja
Ka mu majt n'men
Shum njerez n'ket dynja
Vazhdojn jeten parazita
Shum mkan frymzu
Se si ata nuk dita
Ju flisni per prralla
Kurr s'bani perpara
Doni me kan te vet
Po s'e keni te leht
Jam rrit n'mes t'varfris
12 vjec kam ik prej shpis
Vec nji gja e majta n'men
Qe m'ka than baba jem
"Je i ri dij me ka rrin
Mos beso shum biri im"
M'kishte mbet e vetmja shpres
Me luftu per mbijetes
E sa her kam pas problem
Vec syt nalt un i cova
I jam lut Zotit me gjith zemer
E kam dit Kujt ju drejtova
Çdo hap që kam hedh
Ka pas shum rrezik
Po e kam sfidu jeten
E kam luftu cdo frik
Sa her un jam rrzu
Ma i fort un jam cu
Po njeri i vendosun
Munet para me ec
Kujt mos mi besu
Se perndryshe keq ngec.

--------Ref---------

Mirsevjen kanuni i ri
Per t'parin s'po di
S'du kamen me ja vnu
Ligjet kurr s'ja kam lexu
E tash po ndrron vend
N'vend t'par kanuni jem
Edhe nese vdes
Ne histori do mbes  (x2)

(2)
 Thuja krejt miletit
Jem n'epoken e Lek Plepit
Edhe banu nji her burr
Mos u shih n'pasqyr si kurv
Dikur ndam nje kafshat buk
Tash per mu ti po han mut
Mbylle ate hale
Shih veten ku je
Jeni shtres e ult
Me ju s'i ndyj durt
S'ju kam as armiq
Per ju s'ma nin hiç
S'po du me u mburr
Krejtve u bana ure
Krejt i mrrina vet
E per nder kujt s'po ja di
Ca kam dasht e kam ba n'jet
Mundesh me e pa dhe ti
Me sfiden mik ma t'fort
Eca rrugve neper bot
Jeten tane e blej dhe un
Po jeta jeme vlen ma shum
Edhe n'vorr me kan
Ti s'me shkel me kam
Ah kuku medet
Ju shkeli si insekt
Kush ka ardh mram
Me m'tregu mu sot
Qe nga 2010-ta
Un thyej cdo rekord.
Kurr mos e mendoni
Se mu m'zevendesoni


Më Shumë Këngë Nga Lek Plepi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet