Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Leka - Do Te Pres

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Do Te Pres".
3. Video është e këngës "Do Te Pres", por nuk këndohet nga Leka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Leka - Do Te Pres  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

18/12/2014

2014-12-18T18:28:56+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Do Te Pres" kënduar nga Leka.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Isa Alitaj - Do Te Pres

Tkam rujt si syt ne ball
tkam dasht me bes e fjal
per jeten time
ke qen dashnija e par
Ndoshta te humba
por ste harrova kurr
i fort u bona
e zemer gur

Ref 2x:
Ani pot pres
shpresa esht e fundit qe dot vdes
Ani pot pres
tkam dhen fjal e bes

Pa ty qysh me jetu
ska dit te bardh per mu
nuk jam i njejti
kjo ndarje mka shkatru
Ndoshta te humba
por ste harrova kurr
i fort u bona
e zemer gur

Ref 4x:
Ani pot pres
shpresa esht e fundit qe dot vdes
Ani pot pres
tkam dhen fjal e bes

Dritan Ajdini - Do Te Pres

Digjem ne sy kur me shikon
gjith boten ma dhuron
me nje shikim
Engjell sikur me ben magji
e vetmja dashuri
je shpirti im ...

Me prit dhe kur large teje jam
mendjen tek ti e kam
mos me harro
eja aromen te ta ndjej
veten tek ty e gjej
me perqafo

REFREN
Do te pres do te pres
sa te duash do te pres
po s'me the te dua
nuk shpeton nga mua
Syte e tu syte e tu
me kan roberuar
me gjith zemer po ta them
te kam dashuruar ...

Digjem ne sy kur me shikon
gjith boten ma dhuron
me nje shikim
Engjell sikur me ben magji
e vetmja dashuri
je shpirti im ...

Dale dale djalo
me dogje me trete
sec mi the dy fjale o djale
e me bere per vete
dale dale djalo pritem edhe pak
per ty zemra me reh fort
c'me bere merak

Dre-To1 - Do Te Pres

Raptura I:
Nuk osht let mja nis prej fillimit ni jet
ku afer meje ti nuk je jam met une krejt vet
edhe pse shpresa v'des e fundit shpresa mu sum kan met
por ty ala un do t'pres deri sa dot vdes
jeta jem osht e that tash pa ty
a e din mungojsh vetem ti
qysh e ki zavendsu ata me mu
edhe mu qashtu me tjeter kan
ti je ajo qe mki than
per jet n'zemer tem ti ki mu kan
qe sa vite kan kalu
veq ma shum ti je largu.

Ref.:
khehu prap ti te un pse ty te dua shum
sa shum tka sy per ty kan lotu
pse zot kohen spo muj un me kthy
Mu kan prap bashk un me ty

Raptura 2.:
po du me vdek
se nket jet kurgjo nuk o perjet
nashta ni dit kemi mu taku
e kemi mi kujtu ditet qe i kem kalu
pom shkon jeta dit e nat veq per ty tu mendu
a thu a ka met lumturi per mu
se shum posht un kam sharru
po tlutna tash ty o zot
pse sdua t'jetoj pa ata ne ket bot
pom doket um ka ardh zemra nfyt
se sa shum e kam dasht ajo nuk e ka dit

Ref. x2:
khehu prap ti te un pse ty te dua shum
sa shum tka sy per ty kan lotu
pse zot kohen spo muj un me kthy
Mu kan prap bashk un me ty

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Leka:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet