Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Leka - Dua Te Vdes  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

18/12/2014

2014-12-18T18:28:56+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dua Te Vdes" kënduar nga Leka.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Adi - Dua Te Vdes

ky eshte fundi hidhur ky quhet mbarim
kur me se shumti t`deshta me solle ne pikellim
nje qast shum i rand
nje qast shum i veshtir
me detyroj zemra te them lamtumir
kjo nuk eshte reale
aspak te verteta
me lot e me vuajtje
mua po me shkon jeta
tash para meje
shfaqet vetem hija jote
ti ma s`egziston ne mesin e ksaj bote

reff-2
ti qe sot je me tjeter kend
dhe shum embel ti po i buzeqesh
ndersa un pas teje dua te vdes
un dua te vdes

ti nuk kishe zemer
edhe pse ishe femer
loti im.......qe thjesht per ty pikon
ti se din sa esht e rand
kur dikush te lendon
mos mendo qe zemra ime
eshte e frort si guri
por ti e lendove me aventur
lotin ma vendose
zemra qe te dehsti
ti gjall e vorrose
dhe ne fund te deshprimit
mua me fundose

reff-2
ti qe sot je me tjeter kend
dhe shum embel ti po i buzeqesh
ndersa un pas teje dua te vdes
un dua te vdes

pse ma bere ket
pse me lendove mua
gabova qe te doja
po pse ende te dua
pse me rreje dit per dit
kto nga ti si kam prit
ti me thoshe shum te dua
po e shoh se ke lujt me mua
kot paskem shpresuar
tash von e kam kuptuar
me te vertet t`kam dashuruar
ne fund jeten ma ke helumar
ket nga ti e kam fituar

reff-2
ti qe sot je me tjeter kend
dhe shum embel ti po i buzeqesh
ndersa un pas teje dua te vdes
un dua te vdes

po ti kishe zemer dhe ndjenja per dashuri
do tkuptoj se loti im
po pikon vetem per ty
do te ishim i lumtur ne ket bot
sdo te shinim kur ma lot
do te ishim bashkuar si dy te dashuruar
fati keq ka perfunduar
jemi mbetur si dy te huaj
tash me mbet vetem te huaj
e te vuaj

reff-2
ti qe sot je me tjeter kend
dhe shum embel ti po i buzeqesh
ndersa un pas teje dua te vdes
un dua te vdes

Elita 5 - Dua Te Vdes

Dua të vdes
Deri sa jam i ri
Ndoshta kur do të dëgjosh
Do të qash dhe ti
(2 here)

(refren)
Por dije se kam vdekë
Dhe zemra mu bo hi
Dhe s'mendoj
Më për ty

Ndoshta do të gëzohesh
Se nga une do të lirohesh
Ndoshta do të qahesh
Se nga une do të ndahesh
(2 here)
Më Shumë Këngë Nga Leka:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet