A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
  • L
  • Leka
  • Potpuri Popullore

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Leka - Potpuri Popullore


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

28/12/2014

2014-12-28T21:33:58


It's a long time that we try finding the lyrics to "Potpuri Popullore" sung by Leka.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Altin Sulku - Potpuri Popullore

Aman sec me djeg,
Sec me djeg,
Aman sec me djeg,
Zemra nga brenda,

Aman sec me djeg,
Sec me djeg,
Aman sec me djeg,
Zemra nga brenda,

O po per dy sy,
Per dy sy,
O po per dy sy,
Po me djeg zemra,

O po per dy sy,
Per dy sy,
O po per dy sy,
Po me qan zemra,

-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-

E po dale pak,
Dale pak,
E po dale pak moj vetull renda,

E po dale pak,
Dale pak,
E po dale pak moj vetull renda,

O po te te shoh,
Te te shoh,
O po te te shoh te te marr mbrema,

O po te te shoh,
Te te shoh,
O po te te shoh te te marr mbrema,

-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-

E aman po me cmend,
Po me cmend,
Aman po me cmend kur sheh si hena,

E aman po me cmend,
Po me cmend,
Po me cmend kur sheh si hena,

Ndale hapin pak,
Ndale pak,
Ndale hapin pak moj vetull renda,

Ndale hapin pak,
Ndale pak,
Ndale hapin pak moj vetull renda,

-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-

E bukurin kush ta ka fal,
Edhe te vdes ste le pa marr,
E bukurin kush ta ka fal,
Edhe te vdes ste le pa marr,

E lumsi nena qe te ka,
E te ka ber moj per sevda,
E lumsi nena qe te ka,
E te ka ber moj per sevda,

E lere nenen dhe baban,
E daje e hall, moter, vellan,
E shoqeri dhe miqesi,
Jan mbledhur te gjith per ty,

E shikoj lotet ne per sy,
E sdo gjen tjeter jo si ty,
E nate fundit ne kete shpi,
E fati bardh te preft moj bij.

Eglantina Toska & Mehdi Zena - Potpuri Popullore

Mehdi Zena.
Qefe, qefe kjo dynja.
Kush ma din hallin qe kam.
Qefe, qefe kjo dynja.
Kush ma din hallin qe kam.

Kush ma din hallin qe kam.
Iken mosha e s`vjen ma.
Kush ma din hallin qe kam.
Iken mosha e s`vjen ma.

Eglantina Toska.
Dola n`bahce moj me mbledh lula.
Lumja une o moj po vjen pula.
Dola n`bahce moj me mbledh lula.
Lumja une o moj po vjen pula.

Mehdi Zena.
Njajo pula me krahe te zie.
Hije paskan qato dimie.
(Te dy)
Njajo pula me krahe te zie.
Hije paskan qato dimie.

Eglantina toska.
Hije paskan dimite e gjana.
Une po vina moj neser mbrama.
Hije paskan dimite e gjana.
Une po vina moj neser mbrama.

Mehdi Zena.
Une po vina moj neser mbrama.
Ode e vogel, o rreth me xhama.
(Te dy)
Une po vina moj neser mbrama.
Ode e vogel, o rreth me xhama.

Sulejman Borova - Potpuri Popullore

Vaj si qenka ba dynjaja
Mos me rujtun e qenë gjallë
Uno i mjeri fukaraja
Paskam ndodhun pa ikbal

Uno i mjeri fukaraja
Paskam ndodhun pa ikbal

N'penxhere ke dalë
Për me ba sehir x2
Prit të them nji fjalë o moj goce
Nji fjalë për të mirë x2

Une ty moj të kam dasht
Prej së vogli dhe fëmije
Stë vjen keq
Me më lan ej aman
E te marrësh hajde tjetër njeri
Ah moj zemër e i e
E shumë durove aman
Digju digju hajde bre shpirti jem

Morra rrugën tatpërpjet
Qesh nji gur e rash me fjet x2

Ktheva kryet kah Gjakova
Vaj vaj vaj
Syt e mija fillun me qa x2

Hade Gjyle beja Gjyle e gjate e holle
E kuqe si molle
Ej pse s'flet moj me gojë hej hej
Hajde Gjyle mori mollë
Nuk të la pa t'shti në dorë
Hajde Gjyle mori dush
Për gjunkat që ke në gjushë

E ha ha

Hade Gjyle beja Gjyle e gjate e holle
E kuqe si molle
Ej pse s'flet moj me gojë hej hej
Hajde Gjyle mori mollë
Nuk të la pa t'shti në dorë
Hajde Gjyle mori dush
Për gjunkat që ke në gjushë x2
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019